34

Louis Hottot, Zegar stojący "Rêveuse", II poł. XIX w.-pocz. XX w.

Estymacje: 280 - 303 EUR

Zegar stojący "Rêveuse" (Marzycielka) autorstwa Louisa Hottota, II poł. XIX w.-pocz. XX w.

Zegar wykonany z cynkalu patynowanego na brąz, umieszczony na podstawie z ciemnego marmuru. Rzeźba wykonana przez Louisa Hottota przedstawia rozmarzoną kobietę w pozycji stojącej, w luźnej, długiej suknii z odsłoniętymi ramionami, opartą łokciami o postument, opleciony liśmi i przykryty swobodnie układającą się materią. U stóp kobiety wyrzeźbiony kwiat. W postumencie umieszczona jest tarcza zegara, zdobiona ręcznie malowanym motywem kwiatowym. U stóp podstumentu, pod tarczą zegara jest wyrzeźbiona lira i gałązka dębu (?). Z drugiej strony zegara figurka niedużego putto ze skrzydłami, wyciągającego przed siebie dłoń z kiścią winogron (?). Tarcza zegara chroniona osłoną ze szkła. Plakietka na przodzie rzeźby tuż nad marmurową, z napisem: "REVEUSE Par Hottot".

Stan bardzo dobry, lekkie przybrudzenia, minimalne ubytki w patynie. W komplecie klucz do nakręcania zegara.

Francja, II poł. XIX w.-pocz. XX w.

Wymiary:

- wysokość: 45 cm,

- podstawa: 29 cm (szerokość) x 19 cm.

Louis Hottot był francuskim rzeźbiarzem, żyjącym w latach 1834-1905.

Aukcja VARIA
30 marca 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
233 EUR
280 - 303 EUR
275 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
233 EUR
118%
Wyświetleń: 174 | Ulubione: 0

Art Maniac

Aukcja VARIA
30 marca 2019 CET/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  > 5
  100

Art Maniac
Art-Maniac Piotr Skiba
ul. Jarzębinowa 18
95-100 Zgierz
+488502091694
Zobacz podobne