9

Serwis kawowy Wawel dla 6 osób

Estymacje: 93 - 117 EUR

Czarno-biały serwis kawowy Wawel dla 6 osób

Ręcznie malowana porcelana Wawel, sygnowana na spodzie ("Wawel / MADE IN POLAND / Ręcznie malowana 190"). Lata 1960. Kompletny serwis dla 6 osób, składający się z 21 elementów:

- 6 filiżanek: obwód 9,6 cm, wysokość 5 cm;

- 6 spodków: średnica 14,7 cm;

- 6 talerzyków deserowych: średnica 19,2 cm

- cukiernica z pokrywką: długość (z uchwytami): 16,2 cm, średnica 12 cm, wysokość 8 cm;

- dzbanek z pokrywką: długość 25 cm, wysokość 18,5 cm;

- dzbaneczek do śmietanki/mlecznik: długość 15,5 cm, wysokość 7,2 cm.

Historia porcelany w regionie wałbrzyskim sięga początków XIX w. W 1831 r. Carl Krister założył swoją fabrykę porcelany, która szybko stała się jednym z największych - i najbardziej cenionych - producentów porcelany na świecie. W 1921 r. firma połączyła się z bawarską fabryką Ph Rosenthal i zmieniła nazwę na Krister Porzellan Manufaktur AG. W 1945 r. fabrykę znacjonalizowano, jej nazwę zmieniono początkowo na "Krister", później "Krzysztof". Od 1953 r. fabryka posługiwała się znakiem handlowym "W - Wawel". Fabryka porcelany Krzysztof jest znana i ceniona na całym świecie - od początku jej istnienia do dnia dzisiejszego jej wyroby są doceniane za ich wysoką jakość i ciekawy design.

Aukcja VARIA
30 marca 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
47 EUR
93 - 117 EUR
55 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
47 EUR
118%
Wyświetleń: 456 | Ulubione: 1

Art Maniac

Aukcja VARIA
30 marca 2019 CET/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  > 5
  100

Art Maniac
Art-Maniac Piotr Skiba
ul. Jarzębinowa 18
95-100 Zgierz
+488502091694