705

Tétard Freres (założona w 1880 roku), Komplet do kawy i herbaty art déco składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i cukiernicy

Estymacje: 1 632 - 2 098 EUR
srebro próby 1 (950/1000) cechowane (znak firmy, cecha państwowa z głową Minerwy i próbą oraz nry modeli - 5478-79,5521-22), drewno;
dzbanek - wys. 20 cm, szer. 20 cm, głęb. 14 cm;
imbryk - wys. 16 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 12,6 cm;
cukiernica - wys. 11,2 cm, szer. 13,8 cm, głęb. 11 cm;
mlecznik - wys. 8,2 cm, szer. 14,1 cm, głęb. 7,5 cm;
waga 2378 g.
Paryż, lata 20.-30. XX w.
Naczynia gładkie, na kolistych cokolikach, z gruszkowatymi, fasetowanymi brzuścami, z lekko wysklepionymi nakrywkami z uchwytami; ucha dzbanków z drewna, graniaste, osadzone w tulejkach, w cukiernicy umieszczone poziomo; wylew dzbanka krótki, w imbryku w formie dzióbka; wnętrza mlecznika i cukiernicy złocone.
Firma Tétard Freres została założona w 1880 roku przez Edmonda Tétarda, po jego śmierci w 1901 roku stała się własnością jego trzech synów (zarejestrowana w 1903). W latach dwudziestych XX w. współtworzyła francuskie art déco zatrudniając wybitnych projektantów Valerego Bizouarda i Louisa Tardy’ego. Brała udział w wielu wystawach (w 1931 roku na międzynarodowej wystawie kolonialnej otrzymała aż 10 medali). Uważana za jedną z najlepszych firm złotniczych na świecie.
261 Aukcji Dzieł Sztuki - Sztuka Dawna
13 lutego 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
1 399 EUR
1 632 - 2 098 EUR
Wyświetleń: 154 | Ulubione: 0

Rempex

13 lutego 2019 CET/Warsaw

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte