brąz złocony; wys. 10,7 cm, szer. 22,3 cm, głęb. 19,5 cm.
Francja, 3 tercja XIX w.
Podstawa w kształcie leżącego kartusza na 5 nóżkach: cztery toczone, w formie bączków, z akantową rozetą u nasady; piąta od frontu - z głową barana i winnym gronem. Środek podstawy lekko wgłębiony, krawędzie zdobne profilami, gałązkami lauru oraz różaną girlandką w zwieńczeniu. Kałamarz cylindryczny, ujęty liśćmi akantu; wieczko na zawiasku, z akantową rozetą i uchwytem w formie karczocha.