Krzyż Niepodległości wykonany na zamówienie rządowe w firmie Wiktora Gontarczyka.
Stan zachownaia bardzo dobry, zbliżony do idealnego. Przetarcia złocenia świadczące o noszeniu odznaczenia na mundurze bądź przy ubiorze cywilnym.
Tombak złocony emalia; wymiary: 44.4 x 39.8 mm.