2059

Medal MSW za konia remontowego 1925 r. (nakład 95szt)

2+
Stan zachowania: 2+
Literatura: Stzałkowski 532

Według Strzałkowskiego nakład egzemplarzy w brązie to 95 szt. Cytując autora "...Medal nadawany za specjalne zasługi położone na polu hodowli koni dla potrzeb wojska. Otrzymywali go na mocy Zarządzenia Ministra Spraw Wojskowych z 12.VIII.1925 r. hodowcy koni remontowych oraz właściciele stadnin".

W świetle powyższego można go uznać w pewnym sensie również za odznaczenie państwowe!

Nierównomierna patyna i drobne skaleczenia na obrzeży, ale mennicza świeżość. Nieobiegowy relief i bez wad w polu.

Nakład 95 sztuk (w brązie).

Autor: Stefan R. Koźbielewski.

Polecamy.

Brąz, średnica 50 mm, waga 51.3 g

Aukcja 11
06 czerwca 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
45 EUR
Stan zachowania
2+
314 EUR
690%
Wyświetleń: 224 | Ulubione: 6

Marciniak

Aukcja 11
06 czerwca 2020 CEST/Warsaw

  100
  300
  1 200
  4 000
  8 000
  22 000
  42 000
  120 000
  240 000

Marciniak
Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak
Al. Jerozolimskie 65/79
00-697 Warszawa
+48 22 407 02 20
+48 782 280 880
Poniedziałek
10:00 - 17:00
Wtorek
10:00 - 17:00
Środa
10:00 - 17:00
Czwartek
10:00 - 17:00
Piątek
10:00 - 17:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte