drewno lipowe, niemalowane; pozłocone skrzydła i szarfa; wys. 41,5 cm, szer. 21,5 cm, głęb. 10 cm.
Europa Środkowa, k. XIX w.
Figura uchwyconego w locie aniołka, z uniesionym w prawej ręce pękiem liści palmowych (ślady polichromii). Ubytek palców prawej stopy.