szkło przeźroczyste, dmuchane, barwione w masie; wys. 20,5 cm, średnica brzuśca 24,3 cm
Polska, lata 30. XX w.
Jasno-cytrynowy; podstawa i wylew koliste; zewnętrzna powierzchnia gładka, wewnętrzna z żebrowaniem. Niesygnowany. W katalogu firmy nr 1590.