glina garncarska, toczony na kole, pobiałka, farby ceramiczne na bazie tlenków metali, szkliwo ołowiowe,
ubytki pobiałki ze szkliwem wokół szyjki i przy podstawie, drobne ubytki powierzchniowe dekoracji barwnej;
wys. 25,5 cm, średn. podstawy 8 cm; sygn. ryta: WYTWÓRNIA / CERAMICZNA / J. BROSZKIEWICZ / KVTY.
Pokucie, ośrodek w Kutach - warsztat Jana Broszkiewicza, XX w. - okres międzywojenny.
Wazon o owoidalnym brzuścu, z krótką wypukłą obręczową szyjką; wokół kremowego brzuśca brązowo- zielononiebieska dekoracja geometryczno - roślinna o rytym konturze, z motywem rombów ze stylizowaną 4-dzielną
gwiazdką i formami sercowymi, szlakiem „choinkowych” palet w dolnej części oraz motywem zębów i trójlistków wokół szyjki.