fajans, szkliwo cynowe, kobalt, odpryski - ubytki szkliwa wokół krawędzi;
wys. 4,2 cm, średn. 39 cm; nie sygnowany.
Delft (Holandia) lub Niemcy (Frankfurt)?, XVIII w.
Dekoracyjny półmisek z przedstawieniami figuralnymi w pejzażu; w lustrze pejzaż ze stojącym i siedzącym Chińczykiem, w 8 segmentach wokół kołnierza 4 scenki z postacią Chińczyka w pejzażu ( dwie-prawie identyczne), na przemian z motywem liściastej wici z kwiatami.