Bolesław Chrobry 992-1025, Denar 995-1004 r., Wielkopolska, Av.: Wewnątrz obwódki litery CVV (zniekształcone DVX), wokoło wstecznie RCLLELRVVS (zniekształcone BOLESLAVS); Rv.: Wewnątrz obwódki krzyż prosty z rozszerzonymi ramionami, w kątach kliny, w
3
Stan zachowania: 3
Av.: Wewnątrz obwódki litery CVV (zniekształcone DVX), wokoło wstecznie RCLLELRVVS (zniekształcone BOLESLAVS), Rv.: Wewnątrz obwódki krzyż prosty z rozszerzonymi ramionami, w kątach kliny, wokoło VENCIEZLIVVS (zniekształcone VENCIEZLAVVS), Kop. 5, Str. tabl. III, nr 4, Zakrzewski 18, Such.’67 typ II.2, Suchodolski - Numizmatyka średniowieczna, 2012 r., cz. 9, ryc. 1; srebro, waga 0,97 g, śr. 22,31 mm, szara patyna, bardzo rzadka moneta, (zdj. powiększone)
Dodano do koszykaProdukt już znajduje się w koszyku
Nazwa
11 521 EUR
Ta opcja jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników