Pomorze Wschodnie, Sambor II 1217-1278, Brakteat guziczkowy, Pomorze Gdańskie, Av.: Gryf na tarczy, RR.
3+
Stan zachowania: 3+
Kop. 211 R6, Dbg. 56, waga 0,28 g, śr. 17,03 mm, patyna, bardzo rzadki