417

Kacper BOŻEK (ur. 1974), Imperator

Estymacje: 350 - 584 EUR

akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier;

53 x 78,5 cm (wymiar arkusza); 34,5 x 49 cm (wymiar odbitki);

sygn. p. d.: KACPER BOŻEK l. d.: E/A.

Kacper Bożek - mimo młodego wieku niekwestionowany mistrz współczesnej, polskiej grafiki. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Wydział Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracę dyplomową zrealizował pod opieką prof. Stanisława Wejmana w pracowni miedziorytu i litografii. Zajmuje się grafiką warsztatową i rysunkiem. Posługuje się takimi technikami graficznymi, jak akwaforta, akwatinta i mezzotinta. Cechą wspólną tworzonych przez niego grafik jest kreowanie opowieści, wielowątkowych historii, bez wyraźnych granic początku i końca, a skłaniających bardziej do indywidualnych poszukiwań znaczeń i sensu. Artysta czerpie inspiracje z kultury wieków średnich. W jego dziełach pojawiają się rycerze, mediewalne bestie. Fascynują go także wampiry, stąd w jego pracach odczuwa się pewien niepokój, strach, ale też makabrę i groteskę. Każde jego dzieło jest starannie dopracowane i charakteryzuje się niemal anatomiczną dokładnością. Bożek zajmuje się również tworzeniem ekslibrisów (miniaturowych dzieł sztuki, których stylistyka i repertuar form nawiązują do grafik pełnoformatowych). Jego niezwykły talent i indywidualny styl był wielokrotnie doceniany. Artysta jest laureatem wielu znaczących nagród: Nagroda Leonardo Sciascia Prize Amateur d’Estampes w Mediolanie (2012), Nagroda Specjalna w konkursie ZPAP „Grafika miesiąca”

(2008), Grafika Roku i Grand Prix za „Milites Templi” (2002), otrzymał także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa (2003) [za: Neweraart.pl].

76 Aukcja Sztuki Współczesnej
25 kwietnia 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
280 EUR
350 - 584 EUR
Wyświetleń: 56 | Ulubione: 1

Rempex

76 Aukcja Sztuki Współczesnej
25 kwietnia 2019 CEST/Warsaw

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także