porcelana, szkliwo półmatowe, zacierane beżowo, złocenia z imitacją patyny podmalowaną zielenią, przetarcia złoceń; wys. 32,5 cm, średn. podstawy 11 cm; sygn. wyciskami: BB, 3830, 192, C.
Czechy, Eichwald (Dubi), pocz. XX w.
Wazon o niskim, spłaszczonym brzuścu i długiej cylindrycznej szyjce, lekko rozchylonej przy krawędzi; z pełnoplastyczną postacią bosej rusałki przy szyjce i reliefową gałązką kwitnącej wiśni na szyjce.