drewno barwione, rzeźbione, metal, papier, szkło; wys. 88 cm, szer. 47 cm, głęb. ca 16 cm.
Francja, Saint-Germain-en Laye, k. XIX w.
Umieszczony pośrodku ozdobnej oprawy instrument - w cylindrycznej, metalowej puszce, za szkłem, z drukowaną na papierze podziałką, z napisami dot. zmian pogody w jęz. francuskim. Na tarczy u dołu napis: „BAROMETRE ANEROIDE / FONTBERTAUD Opt[ici]en 19, Rue au Pain St GERMAIN EN-LAYE”. Oprawa w formie prostokątnej, zamkniętej łukiem deski zdobionej snycersko motywem puttów, akantu, gałązek kwietnych, palmowych, rocaille’u; w zwieńczeniu - muszla. Brak dolnej listwy.