Obrazy historyczne i obyczajowe z czasów Kościuszki i Legionów. Z ilustracyami J. Kossaka
i epigramatami W. Pola, nigdzie niedrukowanemi, z portretem Suffczyńskiego i Pola. (Wyd. 1).
Poznań 1875. Nakł. J. K. Żupańskiego. Paryż - Drukarnia E. Martinet.
38 x 32 cm; oprawa pełna skóra wg oryginału, grzbiet 6-cio polowy, zwięzy wypukłe, brzegi kart barwione, tłoczona złotem tytulatura, tomy 1-3 w 1 vol., futerał ochronny.
Zawiera: 1 miedzioryt, 19 drzeworytów całostronicowych na osobnych tablicach, 29 drzeworytów w tekście autorstwa Juliusza Kossaka. Każda strona tekstu w czerwonej ramce. Staranna edycja zbioru opowiadań z dziejów oręża polskiego z czasów insurekcji kościuszkowskiej i wojen napoleońskich.