205

BOGUSŁAWSKI, ANTONI, Tereska, zbiór wierszy dla dzieci, wyd. II Książnica Polska. The Polish Library, Glasgow 1944, ilustr. autorstwa Mariana Walentynowicza, przekład na jęz. angielski Agnes Turner Walker; wewnątrz liczne, dwubarwne ilustr.; tekst każdego wierszyka dwujęzyczny (w jęz. polskim i angielskim): Pasaliśmy stadko owiec (The Little Shepherds), Mała Tereska (Little Theresa), Dwa wróbelki Izabelki (Two Little Sparrows), Miś panny Neli (Nell’s Teddy Bear), Przygoda Andrzeja (Andrew’s Adventures), Sroczki (Two Little Magpies), Żabka-Kropiatka (The Frog’s Football), Kocie radio (The Cat’s Wireless), Niespodzianka (A Suprise), Kasieńka (Little Kate), Krasnoludki i grzyby (The Pixie’s Mushroom), Niezabudki (Forget-me-nots), Pani Zajączkowska (Mrs. Hare), Ciocia Sowińska (Mrs. Owl), Psinka Malwinka (Malvinka the Puppy), Stary Mróz (Jack Frost); na str. przedtyt. odręczna dedykacja z 1945 r.; 34 nlb. str., st. db., pęknięcie wyklejki na linii zagięcia; oprawa twarda, ćwierćpłócienna, zabrudzona, z przetarciami; format 4o;
Antoni Jan Bogusławski (1889-1956). Podpułkownik dyplomowany kawalerii Wojska Polskiego, polski wojskowy, poeta, pisarz, tłumacz, dziennikarz i autor książek dla dzieci. Książkę zatytułował Tereska najprawdopodobniej dlatego, że takie imię nosiła jego córka.
XXVI Aukcja Antykwariatu Wu-eL
15 czerwca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
23 EUR
48 EUR
209%
Wyświetleń: 46 | Ulubione: 0

Antykwariat Wu-eL

15 czerwca 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Wu-eL
Antykwariat Wu-eL
ul. św. Wojciecha 1 / U3
70-410 Szczecin
+48517727267