227

STRÖHL, HUGO GERARD, Heraldischer Atlas. Eine Sammlung von heraldischen Musterblättern für Künstler, Gewerbetreibende, sowie für Freunde der Wappenkunde, wyd. Julius Hoffmann, Stuttgart 1899, przedmowa autorstwa Hugo Gerarda Ströhla; atlas heraldyczny, wzorcowa książka herbowa będąca w istocie podręcznikiem heraldyki; koncentruje się na herbach niemieckich i austriackich, ale zajmuje się także angielskimi, francuskimi, węgierskimi i włoskimi; ilustracje tekstu: cz.-b.; liczne ilustr. w tekście, ponadto 76 tablic z kolor. i cz.-b. ilustr. opisanymi w tekście (m.in. heroldowie, rycerze, wizerunki zwierząt realnych i fantastycznych, motywy roślinne, figury geometryczne, krzyże, korony spotykane na tarczach herbowych); warto zwrócić uwagę na tablicę LIV: Proben von Ungarischen und Polnischen Wappen – przedstawia m.in. herb Miączyńskich (herb szlachecki Suchekomnaty – w czerwonym polu czarny myśliwski róg, w pasie którego umieszczono złoty krzyż, a w klejnocie, nad hełmem w koronie trzy pióra strusie), a także herb Mycielskich (polski herb szlachecki Dołęga – w błękitnym polu złoty krzyż kawalerski na barku srebrnej podkowy, z jej środka wychodzi strzała); analizę zawartości atlasu ułatwiają uporządkowane alfabetycznie indeksy herbów (Wappenregister i Figurenregister); na przedniej wyklejce ekslibris Ferdinanda Caspra Kocha (1873-1957); ss. 202 + 76 tablic, st. bdb., ozdobne wyklejki, górne brzegi kart złocone, okładka twarda, półskórek, grzbiet ze złoconym tyt., poprzecierany; format folio;
Hugo Gerard Ströhl (185-1919). Austriacki heraldyk. W 1890 r. opublikował Österreichisch-Ungarische Wappenrolle z setkami herbów państwowych i miejskich.
XXVI Aukcja Antykwariatu Wu-eL
15 czerwca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
220 EUR
242 EUR
110%
Wyświetleń: 105 | Ulubione: 0

Antykwariat Wu-eL

15 czerwca 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Wu-eL
Antykwariat Wu-eL
ul. św. Wojciecha 1 / U3
70-410 Szczecin
+48517727267