237

CZERNICHÓW k. Krakowa. Sikorski, Jan Feliks (Szczęsny), Rośliny handlowe. Wykład profesora Sikorskiego, nie podano wydawcy, ok. 1900; wykład J.F. Sikorskiego, profesora uczelni rolniczych, związanego z Krajową Średnią Szkołą Rolniczą w Czernichowie na temat roślin handlowych, wygłoszony w 1900 r. w Czernichowie; faksymile rękopisu, pierwotnie 200 str. (tutaj str. 146-151 i 180-191 wyrwane), st. sł., wewnątrz liczne rys. i napisy odręczne (ołówkiem, kredką i długopisem), nieznaczne zabrudzenia, brzegi kart marmoryzowane, oprawa twarda, półpłócienna, z przetarciami, grzbiet podniszczony, z pęknięciami; format 8o;
Jan Feliks Sikorski (1857-1924). Profesor związany z Krajową Średnią Szkołą Rolniczą w Czernichowie od 1891 r., kiedy na polecenie Wydziału Krajowego zastąpił jej chorego pracownika, Adama Prażmowskiego. W 1893 r. zamieszkał w Czernichowie na stałe i pracował w tamtejszej szkole jako profesor rolnictwa i chemii rolnej, a od 1899 r. dyrektor szkoły. W 1912 r. przeszedł na emeryturę. Między 1893 a 1912 r. opublikował wiele prac i artykułów w tym: „Za i przeciw” koniczyny amerykańskiej (Rolnik i Hodowca R. 9: 1892 nr 13, 14); Zaraza kartofli i środki zaradcze dla jej zwalczania (tamże nr 26, 27); Rozmnażanie buraka bez nasienia (tamże nr 37, 38); Zmiana, uszlachetnienie i hodowla nasion (tamże R. 14: 1896 nr 1-4).
XXVI Aukcja Antykwariatu Wu-eL
15 czerwca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
42 EUR
Wyświetleń: 45 | Ulubione: 0

Antykwariat Wu-eL

15 czerwca 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Wu-eL
Antykwariat Wu-eL
ul. św. Wojciecha 1 / U3
70-410 Szczecin
+48517727267