KORCZAK, JANUSZ, König Hänschen I., wyd. Polonia, Warszawa 1957; niemieckojęzyczne wydanie książki dla dzieci autorstwa Janusza Korczaka pt. Król Maciuś Pierwszy, tłum. Katja Weintraub, wewnątrz kolor. ilustr. autorstwa Jerzego Srokowskiego; 262 str., st. bdb., oprawa twarda, płócienna, z tłoczoną i złoconą ilustr., obwoluta z kolor. ilustracją, lekkie przetarcia; format 4o;