341

GDAŃSK. Schuer, Jan Lodewyk, Beknopte beschryving van de stadt Dantzig..., wyd. Janssonius von Waesbergen, Amsterdam 1735; pierwsza holenderska edycja opisu Gdańska, oparta na dziele Georga Reinholda Curickego Der Stadt Dantzig historische Beschreibung..., wyd. Joannes Janssonius von Waesbergen, Amsterdam-Gdańsk 1688; dzieło powstało po wojnie o sukcesję polską, w związku z ucieczką króla Stanisława Leszczyńskiego z oblężonego przez Rosjan i Sasów Gdańska; rozpoczyna się od etymologii nazwy Gdańska, potem opisuje m.in. port, ustrój, historię i stosunki wyznaniowe w mieście; zawiera 50 rozkładanych, cz.-b. miedz. przedstawiających widoki miasta, m.in. efektowną panoramę Gdańska oblężonego przez Rosjan w 1734 r. – Gezicht van de Stadt Dantzig langs den Weisselkant, En hare bombardering in't jaar 1734, wymiary: 362x217 mm; 8 nlb. + 298 str. + 14 nlb., st. bdb., miejscami zagięcia papieru, okładka twarda, introligatorska, półskórek, minimalne przetarcia krawędzi, grzbiet po konserwacji, ze złoconym tyt. i wzorami; format 8o;
XXVI Aukcja Antykwariatu Wu-eL
15 czerwca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
1 125 EUR
Wyświetleń: 23 | Ulubione: 0

Antykwariat Wu-eL

15 czerwca 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Wu-eL
Antykwariat Wu-eL
ul. św. Wojciecha 1 / U3
70-410 Szczecin
+48517727267