LWÓW. Sztambuch należący do Ewy Lidji Narajewskiej ze Lwowa (na początkowych str. adnotacje ołówkiem: Pamiętnik / z czasów / szkolnych oraz Ewa / Lidja Narajewska / Lwów / 1924); w sztambuchu zamieszczone zostały 2 wpisy (pozostałe strony niezapisane): 1) Tatuś 22/6 1924, wpis w formie wierszyka o treści patriotycznej; rozpoczyna się od słów: Kochaj przeszłość narodu. / Co walczył za wolność, wiarę..., w górze cz.-b. rys. podpisany: Rysunek rekonstrukcyjny zamku Narajewskich w Narejowie zburzonego w 17 wieku; 2) Lwów 1921 Włodzimierz, wpis w formie wierszyka o treści religijnej: Kiedy odczujesz radość wzniosłą, trwałą. / Poznasz, że ona płynie tylko z piękna duszy / I że tylko wtedy będzie ona trwałą. / Jeżeli miłość Boga twe serce poruszy, w górze cz.-b. rys. podpisany: Kościół w Pirlejowie fundowany przez Mikołaja Narajewskiego, sędziego ziem lwowsk. 1573 r.; 96 nlb. str., st. bdb., bardzo ładna, secesyjna oprawa, twarda, z metalowym elementem ozdobnym, lekkie przetarcia; format 16d;