SULECHÓW. Sztambuch należący do Ingeborgi Hoffmann, w III Rzeszy podejrzanej o pochodzenie żydowskie (odręczny podpis na przedniej wyklejce), lata 20. XX w.; wewnątrz 38 odręcznych wpisów w jęz. niemieckim, większość z Sulechowa (łącznie 16 wpisów, m.in. Emilie Peschel, Tarchwitz, Kuzin Polioy, Maria Parchwirtz, Roswitha Schultz, Wilhelmina Mathill, Schleussner), 8 z Gubina (m.in. Kriey, Anni Kunzhe, Margot Kretschmer, Irmgard Walz), inne podpisy: Else, Klobe, Imgart Lemsig, Hanna Materne, Helm; przy jednym z wpisów wklejona cz.-b. fot., przy innym – wycinek przedstawiający kosz z owocami; st. sł., lekkie zabrudzenia, brzegi kart barwione, oprawa twarda z metalowym zapięciem, bardzo zniszczona, przednia okładka pęknięta, zniszczony grzbiet, na okładce na dole napis: Poesie, na górze wprawiona kolor. ilustr. przedstawiająca motyw kwiatowy; format 16d;