360

WOLSZTYN. Sztambuch należący do Emmy Peschel, w latach 1898-1904 zamieszkującej Wolsztyn, w III Rzeszy podejrzanej o pochodzenie żydowskie; wewnątrz 56 wpisów, cześć str. niezapisanych; we wpisach najczęściej (22 razy) pojawia się Wolsztyn (cztery podpisy nieczytelne, A. Remus, Karl Wascher, Emmer Bosse, Emma Lindner, Magdalene Krahl, M. Williger, Gertrud Landrig, Elisabeth Krause, Ella Schlütey, Johanna Bauer, Else Schloss, Thekla Voss, Elly Voss, Elise Illing, Gertrud Rimschen, Sutter, Martha Biener, Marie Wascher), 4 ze Świeradowa-Zdroju (Olga Berndt, Elsa Haberland, Margarete Hasner, Elly Schulz), 3 z Poznania (Walther Raschke, Marie Raschke, Margarete Fuersten), 3 z Berlina (podpis nieczytelny, Heinrich, Marie Heinrich), 2 z Żagania (Bertha Uchel, Martin Klettner), 1 z Koźmina Wielkopolskiego (Raschke); inne podpisy: Jeanette Raschke, Anna Peschel, Magdalene Lorenz, Ida Neubelt, Linda Rösler, Sophie Stenzel, Klara Stenzel; 114 nlb. str., st. db., piękne, złocone wyklejki, brzegi kart złocone, zażółcenia, drobne zabrudzenia, blok przełamany, oprawa twarda z metalowym elementem ozdobnym (uszkodzonym), z przetarciami, grzbiet mocno podniszczony (szczególnie w dolnej części), jedna niezapisana kartka luzem; format 16d; [por. dział JUDAICA]
XXVI Aukcja Antykwariatu Wu-eL
15 czerwca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
174 EUR
Wyświetleń: 51 | Ulubione: 0

Antykwariat Wu-eL

15 czerwca 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Wu-eL
Antykwariat Wu-eL
ul. św. Wojciecha 1 / U3
70-410 Szczecin
+48517727267