GDAŃSK. Panorama miasta z Biskupiej Górki (od południowego zachodu), kopia panoramy Gdańska Aegidiusa Dickmanna, wykonana ok. 1640 r. przez Matthäusa Meriana; pochodzi z: Zeiller, Martin, Topographia Electoratus Brandenburgici et Ducatus Pomeraniae, wyd. Spadkobiercy Matthäusa Meriana, Frankfurt n. Menem 1652; pod dolną ramką legenda; miedz. kolor., st. bdb., po fachowej konserwacji, zdublowany na papierze, ślady złożeń; wymiary płyty: ok. 480x220 mm; DANTISCVM. / herb miasta / Dantzig; [Dantiscum... G101/1]