711

Zestaw sztućców na 6 osób z herbem

Estymacje: 939 - 1 174 EUR
srebro próby 13 i próby 3 cechowane ( łyżki i łyżeczki - PESTH, znak miejski z próbą 13 i datą 1844, monogram FS; noże - cechy zatarte austro-węgierskie z lat 40.XIX w.;
małe i duże widelce - polska cecha z lat 30.XX w., monogram złotnika JS); waga 1190 g (bez noży); w etui.
Budapeszt (Peszt) 1844, Austro-Węgry lata 40. XIX w, Lwów 1932-39
W komplecie - 6 łyżek do zupy (dł. 23,3 cm), 6 widelców i 6 noży do drugiego dania (dł. 22,6 cm i 22,7 cm), 6 widelców do przystawek (dł. 19,2 cm), 6 łyżeczek do herbaty (dł. 16,2 cm) z trzonkami wydłużonymi, płaskimi, rozszerzającymi się i zakończonymi półkoliście; noże
dobierane, ostrza noży ze stali nierdzewnej, z nazwą firmy Michset oraz napisem hebrajskim, wymienione; trzonki noży dociążone, fasetowane, ścięte na końcu; na trzonkach sztućców grawerowany herb Bogoria pod koroną szlachecką; sztućce w nieoryginalnym etui introligatorskim wyłożonym niebieskim materiałem
2 Aukcja Sztuki Dostępnej
25 czerwca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
610 EUR
939 - 1 174 EUR
Wyświetleń: 19 | Ulubione: 0

Rempex

2 Aukcja Sztuki Dostępnej
25 czerwca 2019 CEST/Warsaw

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte