48

Roman GRUSZECKI, Port Cassis, 2017 r.

Roman GRUSZECKI (ur. 1973 r., Włodawa)

Port Cassis, 2017 r.
olej na płótnie, 70 x 100 cm
sygnowany p. d. róg: ‘R. Gruszecki’
opisany na odwrociu: ‘„Port Cassis” 2017 r. | R. Gruszecki’

Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie¬-Skłodowskiej w Lublinie. W roku 1999 r. dyplom w pracowni rzeźby u prof. Sławomira Mieleszki. W latach 2013¬2015 studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zakończone dyplomem w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Po dyplomie w 1999 r. rozpoczyna samodzielną pracę twórczą w zakresie rysunku, malarstwa i rzeźby. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne, akwarelę, pastel. Powstają liczne portrety, obrazy inspirowane Kazimierzem Dolnym oraz wieloma pięknymi miejscami szczególnie południa Europy: Francji , Grecji, Chorwacji, Włoch a także Holandii. Bierze udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 2009 roku prowadzi Galerię Kolor w Kazimierzu Dolnym, a także współpracuje z galeriami w Polsce i Francji. Należy do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki oraz do Związku Polskich Artystów Plastyków.

4 Wakacyjna Aukcja Sztuki
12 lipca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
235 EUR
278 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
235 EUR
118%
Wyświetleń: 258 | Ulubione: 0

NEXT - Aukcje Sztuki

4 Wakacyjna Aukcja Sztuki
12 lipca 2019 CEST/Warsaw

NEXT - Aukcje Sztuki
Galeria Sztuki NEXT
ul. Poznańska 31
85-129 Bydgoszcz
+48 509 351 515
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także