18

Konstanty MACKIEWICZ

Estymacje: 1 056 - 1 174 EUR
Dodatkowe opłaty: +5% / 3% Droit de suite
DRÓŻKA POŚRÓD OLCH I BRZÓZ Olej, płótno; 50 x 66 vm

Sygnowany p.d.: K. Mackiewicz

Konstanty MACKIEWICZ

1894 Małoryta - 1985 Łódź

Studiował w Odessie, Penzie oraz w Moskwie w Wyższej Artystycznej Naukowo-Technicznej Pracowni pod kierunkiem W. Kandinsky`ego. Od 1922 r w Polsce. Członek Stowarzyszenia Artystów Plastyków Rytm i ugrupowania Start. Wielokrotnie wystawiał w Polsce i brał udział w prezentacji polskiej sztuki za granicą. Obecnie znany przede wszystkim z perfekcyjnych pejzaży i martwych natur, sielskich polskich widoków malowanych w konwencji koloryzmu. Twórczą, artystyczną postawę artysty ukształtował kubizm, futuryzm i konstruktywizm. W pierwszym okresie , twórczość artysty uległa wpływom postkubistycznym, malował wyimaginowane konstrukcje techniczne, zgeometryzowane fragmenty maszyn, uległ fascynacji stechnicyzowanego świata .później przyswoił zasady koloryzmu. Jest też autorem abstrakcyjnych kompozycji kolażowych. Przez kilkadziesiąt lat malował cykl Katedry utrzymany w impresjonistycznej manierze.

Cena wywoławcza 2700

Estymacja 4500 - 5000

184 Aukcja
27 lipca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
634 EUR
1 056 - 1 174 EUR
729 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
634 EUR
115%
Wyświetleń: 112 | Ulubione: 0

Dom Aukcyjny Ostoya

184 Aukcja
27 lipca 2019 CEST/Warsaw

Dom Aukcyjny Ostoya
Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Zajączka 8
01-522 Warszawa
+48228392406
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
11:00 - 15:00
Niedziela
Zamknięte