34

Alfons Karpiński (1875 Rozwadów - 1961 Kraków), Bukiet róż we wnętrzu

Estymacje: 4 196 - 5 128 EUR
Dodatkowe opłaty: +5% / 3% Droit de suite
olej, tektura, 49 × 70 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: a. Karpiński
„Gdy wiosna nadejdzie – mówi Karpiński – co parę dni kupuję pęki róż, bez których nie mogę się wprost obejść. One są dla mnie szkołą kolorytu. Ich to subtelnym tonacjom zawdzięczam bardzo wiele. Nikt nie uwierzy, ile subtelnych odcieni i półtonów mieści się jednym kwiecie róży. Na pozór tego się nawet nie widzi. Dopiero, gdy się zacznie malować, spostrzega się, jak wielką jest skala tonów i półtonów, które składają się na bogatą szatę tego królewskiego kwiatu. To też z prawdziwą pasją i z wyjątkowym przejęciem poświęcam czas na studja kwiatów. I to ma dla mnie podwójne znaczenie, gdyż studjum kwiatów pomaga mi bardzo w portrecie kobiecym. Nie zapominajmy bowiem, czem jest portret wykwintnej damy. Obok naturalnego wdzięku czy urody, ileż wymaga sztuki, pielęgnacji, kaprysów i nastrojów mody natura kobieca.”
Cyt. za M. Bartoszek, Alfons Karpiński 1875–1961, [katalog wystawy], Sandomierz – Stalowa Wola 2003, s. 28
Aukcji Dzieł Sztuki
24 sierpnia 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
3 497 EUR
4 196 - 5 128 EUR
5 226 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
4 429 EUR
149%
Wyświetleń: 169 | Ulubione: 0

Aukcji Dzieł Sztuki
24 sierpnia 2019 CEST/Warsaw

Sopocki Dom Aukcyjny (Sopot, Sztuka dawna)
ul. Bohaterów Monte Cassino 43
81-768 Sopot
+48 58 550 16 05
Poniedziałek
11:00 - 18:00
Wtorek
11:00 - 18:00
Środa
11:00 - 18:00
Czwartek
11:00 - 18:00
Piątek
11:00 - 18:00
Sobota
11:00 - 15:00
Niedziela
Zamknięte
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także