Komplet 5 tomów, łącznie ponad 11 000 pozycji, format 23x30 cm, oprawa półskórek, liczne ryciny i ilustracje. Największa kolekcja polskich monet i medali ze zbioru E. Czapskiego.
Tom I, Paryż 1871, 406 stron, 2585 pozycji. Szczegółowo opisane monety i medale z okresu Średniowiecza aż do XVII wieku. Pieczątka własnościowa znanego medaliera i jednocześnie redaktora naczelnego Lwowskich Zapisków Numizmatycznych - Rudolfa Mękickiego.
Tom II, Paryż 1872, 406 stron, 2869 pozycji (2586-5455), 22 tablice. Szczegółowo opisane monety i medale od czasów Augusta II do Napoleona I. 105 stron suplementu monet i medali nabytych podczas drukowania tomu.
Tom III, Kraków 1880, 196 stron, 1318 pozycji (5456-6774), 5 tablic. 168 stron chronologicznego indeksu kolekcji i monet i medali E. Hutten- Czapskiego.
Tom IV, Kraków 1891, 381 stron, 3227 pozycji (6775-10002), 12 tablic, 71 stron indeksu kolekcji polskich monet i medali.
Tom V, Kraków 1916, 125 stron, 1058 pozycji (10003-11061), wypadające pojedyncze strony (3-6 str.), 172 strony indeksu do kolekcji monet i medali E. Hutten- Czapskiego z 1913. Tom wydany po śmierci autora, przygotowany przej jego żonę E. Hutten- Czapską oraz M. Gumowskiego i F. Kopere.