13

SUPEREKSLIBRIS CESARZA NAPOLEONA BONAPARTE

SUPEREKSLIBRIS CESARZA NAPOLEONA

Ozdobna kasetka [pudełko, futerał, sekretnik] imitujące dzieło Recueil de conversions remarquables nouvellement opérées dans quelques protestans". Paris 1791, Chez Crapart.

W podonych kasetkach imitujących wolumin cesarz mógł ukryć tajną lub prywatną korespondencję, małą sztukę broni czy nawet butelczynę z alkoholem. Wrażenie woluminu dopełnia użycie karty tyt. oraz kolejnych 9 kart liczbowanych dzieła. Takie schowki doskonale komponowały się z resztą księgozbioru i skrywały tajemnice przed niepożądanym wzrokiem. Format kasetki 10 x 17 cm, wymiary wnęki - schowka 7,5 x 13cm.

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA Z EPOKI Z TŁOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI. GRZBIET Z PODZIAŁEM NA POLA, BOGATO ZŁOCONY. W ZWIERCIADLE PRZEDNIEGO LICA ZLOCONY SUPEREKSLIBRIS CESARZA NAPOLEONA BONAPARTE. W CENTRUM NA TARCZY ORZEŁ DZIERŻĄCY W SWOICH SZPONACH BŁYSKAWICE, ZA TARCZĄ SKRZYŻOWANE BERŁO CESARSKIE Z BERŁEM SPRAWIEDLIWOŚCI ZWIEŃCZONYM SREBRNĄ DŁONIĄ, CAŁOŚĆ OKOLONA PŁASZCZEM ZWIEŃCZONYM KORONĄ. OKŁADKA ZAMKNIĘTA ZŁOTĄ LINIĄ I OZDOBNĄ ZŁOTĄ BODIURĄ. PAPIER WYKLEJEK MARMURKOWANY.

STAN BDB-/drobne otarcia, przetarcia grzbietu na krańcach, wpis wałsn. inkaustem na k.przedtyt. i tyt., pomimo drobnych wad ŁADNY EGZEMPLARZ

VI Aukcja książek i starodruków
21 września 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
1 030 EUR
Wyświetleń: 219 | Ulubione: 0

Antykwariat Sobieski

21 września 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993
Zobacz podobne