2

ASTRONOMIA - BICARDIUS - QUAESTIONES NOVAE IN LIBELLUM DE SPHERA IOANNIS DE SACRO BOSCO... Wittenberg 1550

BICARDIUS Ariel

Wittenberg 1550. Ex Officina haeredum Petri Seitz, k. [4], 84, drzeworyt tyt. i 1 w tekście; 2 skł. tabele; format 11x16 cm

Rzadkie!

Johannes de Sacrobosco lub Sacro Bosco (Jan ze Świętego Lasu, ang. John of Holywood, ur. ok. 1195, zm. 1256 w Paryżu) – angielski uczony, astronom, astrolog i komputysta, wykładowca Uniwersytetu Paryskiego.
Ok. 1230 powstało jego najbardziej znane dzieło Tractatus de Sphaera (pol. O sferach) poświęcone Ziemi i jej miejscu we Wszechświecie. Praca była podręcznikiem akademickim przez następne cztery wieki. Sacrobosco opisuje w niej Ziemię jako kulę. Pracą Algorismus, która była prawdopodobnie jego pierwszym dziełem, Sacrobosco wprowadził do wykładów uniwersyteckich cyfry arabskie i zasady arabskiej matematyki.

TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK WSPÓŁCZESNY

Stan DB/ notatka z epoki na odwrocie k.tyt., nieliczne przebarwienia, tabele w kopii [?]

VI Aukcja książek i starodruków
21 września 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
732 EUR
Wyświetleń: 292 | Ulubione: 0

Antykwariat Sobieski

21 września 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993