ANDREE Salomon August
TRAGEDIA WŚRÓD LODÓW. PAMIĘTNIK WYPRAWY ANDREE'GO DO BIEGUNA
Przekł. J. Mikołajski, B. Olszewicz
Warszawa, [b.r., ok. 1930], Nakł. Trzaski, Everta i Michalskiego; str. 297, [7], ilustr. poza tekstem [55], format 14x22 cm.
Seria: Biblioteka Podróżnicza, tom. 5
Wydanie Szwedzkiego Towarzystwa Antropologiczno-Geograficznego na podstawie odnalezionych w r. 1930 na wyspie Vito dzienników podróży , prowadzonych podczas wyprawy polarnej Andree'go w 1897 przez A.S. Andree'go, N. Strindberga i K. Fraenkla.
TWARDA OPRAWA WYDAWNICZA PÓŁPÓCIENNA, NA GRZBIECIE SZTLDZIK I ZŁOCENIA, GÓRNE OBCIĘCIE KART BARWIONE
Stan DB+/ przetarcia krawędzi oprawy, dedykacja na k.przedtyt.