JAKUBSKI Antoni
\W KRAINACH SŁOŃCA
Kartki z podróży do Afryki Środkowej w latach 1909 i 1910
Wstępem poprzedził
Prof.Dr. Józef Nusbaum-Hilarowicz
Z 70 oryginalnemi rycinami, mapką i profilem drogi
Lwów 1914, Nakładem Towarzystwa Nauczycieli Szkół Wyższyc, str. VII, 278, [2], format 14x20,5 cm
"Zdaleka tylko życie w ciągłym niepokoju, z troską o życie karawany na bezwodnych stepach wydaje się sielankowo-romantycznem, a naprawdę ostrymi kolcami jest najeżone. Więc mów za siebie! Afryko!".
Fragment z przedmowy autora".
TWARDA OPRAWA PŁÓCIENNA OZDOBNA Z EPOKI, ZŁOCONE NAPISY NA LICU I GRZBIECIE, NA PRZEDNIM LICU WPRAWIONA ILUSTRACJA, GÓRNE OBCIECIE KART BARWIONE I MARMORYZOWANE, OZDOBNA WYKLEJKA
Stan BDB-/ drobny ślad po wytartym wpisie na k.tyt., "profil drogi" niekompletny: przycięty przez introligatora, poza tym ŁADNY EGZEMPLARZ