249

DARWIN- ZMIENNOŚĆ ZWIERZĄT I ROŚLIN Tom I-II [komplet] 1888r. OPRAWA

DARWIN KAROL

ZMIENNOŚĆ ZWIERZĄT I ROŚLIN

w stanie kultury

przetłómaczył

Józef Nusbaum [doktor zoologii]

Tom I-II [komplet]

Warszawa 1888-9r., Wydawnictwo Przeglądu Tygodniowego, str.  357 [III], 379 [VIII, VI], ilustr. w tekście; format 18X25,5 cm

OPRAWA TWARDA PÓŁSKÓREK Z EPOKI, W JEDNYM TOMIE OBCIĘCIA KART MARMORYZOWANE

Pierwsze polskojęzyczne wydanie.
 [The variation of Animals and Plants under Domestication. First Polish edition.

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA RĘCZNIE MARMORYZOWANA, BARWNE SZYLDZIKI, NA OBU LICACH OZDOBNA BODIURA, GRZBIET OZDOBNY, WYPUKŁE ZWIĘZY, TŁOCZENIA, ZŁOCENIA I DWA BARWNE SZYLDY. OZDOBNA WYKLEJKA Z RĘCZNIE BARWIONEGO W MASIE PAPIERU MARMORYZOWANEGO, DELIKATNIE LAKIEROWANEGO.OBCIĘCIA KART BARWIONE W TEN SAM WZÓR I DELIKATNIE WOSKOWANE
Stan BDB/ BARDZO EFEKTOWNY EGZEMPLARZ

Stan DB/ wis własn. na k. przedtyt., na k.tyt, zapis darczyńcy i sygnatury ołówkiem, papier zażółcony, minimalny ubytek narożnika początkowych k., pieczęć bibl. na odrocie k. tyt., kilka końcowych k. z niewielkimi podklejeniami, w tym jedna nieco naddarta, w t.1szym jedna z k. spisu z obciętym dolnym marginesem;

EFEKTOWNA OPRAWA

Na k. tyt. obu tomów: "Dar p. Z. Szymanowskiego".

Zygmunt Szymanowski (ur. 16 listopada 1873 w Warszawie, zm. 8 maja 1956 w Łodzi) – polski lekarz i mikrobiolog, profesor zwyczajny, wykładowca uniwersytecki, działacz społeczny, działacz PPS, żołnierz Legionów Polskich podpułkownik–lekarz Wojska Polskiego, czterokrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych, w Polsce Ludowej poseł Krajowej Rady Narodowej oraz na Sejm Ustawodawczy (1947–1952), członek Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej od jej powstania aż do swojej śmierci.

VI Aukcja książek i starodruków
21 września 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
732 EUR
Wyświetleń: 65 | Ulubione: 0

Antykwariat Sobieski

21 września 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993