254

GERALD-WYŻYCKI- ZIELNIK ekonomiczno-techniczny, czyli opisanie drzew, krzewów i roślin t.II Wilno 1845

GERALD-WYŻYCKI Józef

ZIELNIK ekonomiczno-techniczny,

czyli opisanie drzew, krzewów i roślin dziko rosnących w kraju, jako też przyswojonych, z pokazaniem
użytku ich w ekonomice, rękodziełach, fabrykach i medycynie domowej,
z wyszczególnieniem jadowitych i szkodliwych oraz mogących służyć ku ozdobie ogrodów i mieszkań wiejskich. Ułożony dla gospodarzy i gospodyń

T. II [z dwóch]

Wilno 1845,  nakładem Autora, drukiem Józefa Zawadzkiego, str. [4], 555, [3], format 14x22,5

Całość obejmowała 2 tomy:

T. I zawiera charakterystyki drzew i krzewów, roślin zbożowych, pastewnych, oleistych i fabrycznych.
T. 2 opisuje rośliny zielne, grzyby i mchy. Skorowidze ukazują zastosowanie omawianych roślin w lecznictwie, podają uwagi na temat właściści i wykorzystania drzewa, zbierania nasion i ich przechowywania i zasiewu.

Rzadkie!

TWARDA OPRAWA WSPÓŁCZESNA PEŁNA SKÓRA RĘCZNIE MARMORYZOWANA, NA LICACH OZDOBNA BORDIURA, GRZBIET Z WYPUKŁYMI ZWIĘZAMI, ZŁOCENIAMI I DWOMA BARWNYMI SZYLDZIKAMI. WYKLEJKI Z RĘCZNIE BARWIONEGO W MASIE PAPIERU MARMORYZOWANEGO. OBCIĘCIA KART BARWIONE. OKŁADKI WYKOŃCZONE WEWNĄTRZ MISTERNYM ZŁOCONYM SZLACZKIEM.

STAN DB/ miejscami rdzawe plamki [foxing], miejscami podkreślenia i zapiski ołówkiem [w skorowidzu bardzo częste]

Egzemplarz opatrzony pieczęcią herbową i własnoręcznym podpisem autora!

VI Aukcja książek i starodruków
21 września 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
275 EUR
Wyświetleń: 123 | Ulubione: 0

Antykwariat Sobieski

21 września 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993