ENGELS Friedrich (1820-1895)
POCHODZIENIE RODZINY, WŁASNOŚCI PRYWATNEJ I PAŃSTWA:
Przedmowa.
I. Przedhistoryczne stopnie kultury.
II. Rodzina.
III. Ród Irokezów.
IV. Ród grecki.
V. Powstanie państwa ateńskiego.
VI. Ród i państwo w Rzymie.
VII. Ród u Celtów i Germanów.
VIII. Tworzenie się państwa u Germanów.
IX. Barbarzyństwo i cywilizacja.
TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK WSPÓŁCZESNY, GRZBIET Z WYPUKŁYMI ZWIĘZAMI, TŁOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI, DWA BARWNE SZYLDZIKI. KARTON MARMORYZOWANY. OBCIĘCIA KART BARWIONE
Stan BDB-/ pieczęć na k.przedtyt. i ost.k.tekstu, BARDZO ŁADNY EGZEMPLARZ