42

RZYM PAPIEŻY wyd. 1896r.

RZYM PAPIEŻY

Warszawa 1896, Wydawnictwo "Tygodnika Illustrowanego" i "Biesiady Lit." 4, Skład główny w księgarni Gebethnera i Wolffa, str. [2], 369, [6], liczne lustr. w tekście, w tym wiele całostr.: portret, herb papieski w chromolitografii, drzeworyty w tekście; format 23x33 cm

TWARDA OPRAWA WYDAWNICZA Z EPOKI, PŁÓCIENNA OZODBNA, ZŁOCENIA I ZDOBIENIA NA LICU I GRZBIECIE

Bogato ilustrowany zbiór z niezliczoną ilością całostronicowych drzeworytów, zawierający opis obrzędów i uroczystości kościelnych czy papieskich, jak m.in. wybór i koronacja papieża, dworu papieskiego, muzeów watykańskich, biblioteki, i, przede wszystkim, zabytków Rzymu, arcydzieł sztuki, pałaców, pomników, a także malowniczych okolic Rzymu (Tivoli, Frascati i inne).

Mimo ogromu zebranego materiału i potężnego formatu, książka stanowi przystępny przewodnik po Rzymie, prowadzi zwiedzającego przez kolejne opisywane miejsca, nie szczędząc opisów wrażeń i zachwytu, jakie wywierają oglądane miejsca; np.”…od tych posępnych wspomnień i obrazów może nas oderwać widok ze szczytu: jest on tak piękny i rozległy, że trudno się wstrzymać od okrzyku uwielbienia”.

Stan DB/ drobne przetarciagrzbietu oraz naroźnikow, powierchniowe zarysowania tylnego lica, drobne zaplamienia, pierwsza składka luzem, blok leko poluzowany, silne rdzawe plamki oraz dedykacja piórem na rewersie frontyspisu, miejscami rdzawe plamki

VI Aukcja książek i starodruków
21 września 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
137 EUR
Wyświetleń: 143 | Ulubione: 0

Antykwariat Sobieski

21 września 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993