drewno sosnowe, mosiądz, stal, kalkomania, chromolitografia barwna/papier; 13,7 x 25,3 x 22,5 cm.
Niemcy, Lipsk, XIX/XX w.
Obudowa w formie drewnianej skrzynki prostopadłościennej, z wieczkiem na zawiasach. W ściance frontowej zamontowana na ozdobnej rozetce korbka z drewnianym, toczonym uchwytem. Wieczko zdobione kalkomanią z festonem ukwieconych gałązek oraz wstęgą
z napisem: „POLYPHON”. PO wewnętrznej stronie wieczka wyklejka wielobarwna z kwartetem muzykujących amorków i powtórzonym napisem „POLYPHON”. Mechanizm z naciągiem sprężynowym, grzebieniowy. Na osłonie napis: „Breveté S. G. D. G. / Patent - Patented”
[oznaczenie patentowe francuskie!]. 28 perforowanych, stalowych płyt ze znakiem fabrycznym [postać kobieca z harfą i wieńcem laurowym oraz napisem: „SCHUTZ MARKE - TRADE MARK”], tytułem utworu i numerem katalogu; na niektórych napis: „MADE IN LEIPZIG”.