Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Kolory
Etykiety BETA info
Tagi

Malarstwo dawne - Aukcje internetowe Licytacje online

Niepowtarzalne, sentymentalne obrazy z przełomu XIX i XX wieku to prawdziwa gratka dla miłośników malarstwa dawnego. Przenoszą nas w czasy minionej epoki, gdzie ówcześni artyści swoje inspiracje czerpali głównie z nurtów klasycznych oraz impresjonistycznych. Melancholijne pejzaże, dostojne portrety i wyrafinowane, subtelne akty to główne przedmioty zainteresowania malarzy z przełomu wieków. Malarstwo dawne zachwyca po dziś dzień - niezwykłym kunsztem artystycznym, zastosowaniem różnego rodzaju technik i połączeniem barw. Urzeka swoją historią i przenosi nas w czasy minione. Malarstwo dawne opowiada zarówno historię polskiej wsi, jak i rozwój przemysłowy miast, ukazuje ludzkie dzieje zamknięte w oryginalnych, drewnianych, pięknie rzeźbionych ramach Aukcje malarstwa dawnego cieszą się ogromną popularnością wśród koneserów antyków i kolekcjonerów sztuki.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Malarstwo dawne - historia i tajemnice

Wśród obrazów na aukcjach malarstwa dawnego można znaleźć niesamowite perełki wśród prac artystów polskich z przełomu XIX i XX wieku. Każdy z obrazów to indywidualna historia autora, zaczerpnięta z jego doświadczeń życiowych ukazująca nam realia minionej epoki, jego osoby najbliższe, rodzinę, przyjaciół, miejsca, w których żyli oraz prace, którymi się zajmowali. Malarstwo dawne ukazuje także piękno polskich krajobrazów, pozwala przenieść się w czasie, zapoznać z minionymi obyczajami, panującą wówczas modą, a niejednokrotnie odzwierciedla także ówczesne nastroje społeczne i przedstawia historie obyczajowe. Na aukcjach malarstwa dawnego możesz spotkać także unikatowe obrazy autorów nierozpoznanych, których historia i tożsamość na zawsze pozostaną już zagadką i nieodkrytą tajemnicą. Malarstwo dawne obfituje także w obrazy o tematyce religijnej - starannie przeniesione na płótno wizerunki Madonny, wizualizacje scen biblijnych w klasycznym stylu, wizerunki świętych czy obrazy obrzędów religijnych ściśle powiązanych z wyznaniową historią Polski - kraju, w którym religia zawsze odgrywała ogromną rolę i miała duży wpływ na inspiracje twórców sztuki malarskiej.

Unikatowe obrazy malarstwa dawnego

Na naszych aukcjach internetowych znajdziesz obrazy malarstwa dawnego, które pozostały niezmienione i bez ingerencji konserwatorskiej od czasów swojego powstania. Jednocześnie, wszystkie one zachowane są w doskonałym stanie, a naturalne starzenie się płótna czy ram oraz warstw farby sprawia, że są one unikatowymi obrazami idealnie wpasowującymi się we wnętrza w stylu vintage. Malarstwo dawne będzie doskonale prezentowało się także w nowoczesnych wnętrzach, gdzie będzie zaskakującym dodatkiem, załamującym minimalistyczny design. Malarstwo dawne to obrazy jedyne w swoim rodzaju, ze wciąż obecnym w sobie duchem przeszłości. Są idealnym podarunkiem nie tylko dla miłośników sztuki i kolekcjonerów obrazów, ale też dla osób architektów i osób zajmujących się wystrojem wnętrz oraz dla pasjonatów historii. Obrazy z minionej epoki nadadzą kunsztu i będą ciekawym elementem wystroju wnętrza o każdym charakterze - sprawdzą się nie tylko w prywatnym salonie, gabinecie, czy domowej bibliotece, ale także w restauracji, czy kawiarni.

Aukcje malarstwa dawnego na onebid.pl

Serwis aukcyjny onebid.pl współpracuje z największymi galeriami sztuki w Polsce, dzięki czemu, za naszym pośrednictwem możesz uczestniczyć w aukcjach malarstwa dawnego najlepszych artystów polskich i zagranicznych z przełomu XIX i XX wieku. Wygodnie i z każdego miejsca na ziemi możesz licytować malarstwo dawne w czasie rzeczywistym, zdalnie śledząc postęp i rozwój każdej aukcji. Licytacje u nas to szansa na zdobycie unikatowego dzieła malarstwa dawnego, obrazu jedynego w swoim rodzaju z długą historią i wciąż obecnym duchem historii. Za naszym pośrednictwem bezpiecznie licytujesz dzieła zarówno znanych artystów, jak i tych, których tożsamość pozostaje nieznana, a które zachwycają swoim pięknem, wyrafinowaniem i ogromnym talentem autora.

Wyjątkowe stare obrazy, które odmienią niejedną przestrzeń

Nasza niezwykle różnorodna oferta to zbiór naprawdę wyjątkowych obrazów, obok których... trudno jest przejść obojętnie. Jesteśmy przekonani, że wykorzystane do aranżacji wybranego pomieszczenia, będą mocno na siebie zwracać uwagę. Jeżeli do tej pory myślałeś, że stare obrazy to takie dekoracje ścienne, które sprawdzają się tylko w przypadku tematycznych restauracji, czy bardzo eleganckich hoteli, to zapewniamy, że wcale tak nie jest. Można je bowiem wykorzystać również do tego, aby odmienić wygląd ścian w prywatnych domach i mieszkaniach. A już, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia ze stosunkowo dużymi pomieszczeniami. Wykorzystanie dużego obrazu i umieszczenie go w centralnej części sprawi, że dane dzieło sztuki będzie fantastycznie zwracać na siebie uwagę. Goście naszej strony internetowej mogą wybierać spośród stonowanych lub wręcz przeciwnie — zachwycających ciekawą kolorystyką obrazów. Kto powiedział, że ściany w Twoim domu muszą wyglądać nudnie? Z wykorzystaniem naszych propozycji tak na pewno nie będzie.

Na co zwrócić uwagę licytując konkretny obraz?

Jeżeli do tej pory nie miałeś okazji kupować żadnego obrazu, może zdarzyć się tak, że jego wybór wyda Ci się problematyczny. Zupełnie niepotrzebnie! Wybierz dostępne u nas stare obrazy. Aukcje są czytelne i opisane tak dokładnie, aby każdy z klientów nie miał żadnych trudności podczas dobierania poszczególnych produktów. Jeżeli wiesz, że tym, czego zdecydowanie brakuje w Twoim domu, aby uświetnić wybrane wnętrze, jest właśnie obraz utrzymany w starodawnym stylu, to śmiało, możesz zacząć przeglądać naszą ofertę, tak aby wybrać dla siebie odpowiedni wariant. Koniecznie zwróć uwagę nie tylko na samą kolorystykę, ale i oczywiście na to, co dany obraz przedstawia i jaki jest duży. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy będziesz wybierać dekoracje do takich charakterystycznych przestrzeni, jak kuchnia — tam na pewno lepszym wyborem będzie obraz odnoszący się do pożywienia, niż portret.

Co jeszcze sprawia, że warto skorzystać z naszego serwisu aukcyjnego?

Chociaż mogłoby się wydawać, że współcześnie malarstwo dawne nie cieszy się już takim uznaniem, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, naszym zdaniem jest zupełnie inaczej. I dzisiaj te dekoracje znajdują wielu zwolenników, dlatego po prostu — nie mogło ich zabraknąć w naszej ofercie. Od prostych połączeń barw i obrazów nawiązujących do natury po egzemplarze opowiadające o wydarzeniach historycznych, czy powstałe z inspiracji do przemysłowych miast. Jesteśmy przekonani, że będziesz pod wrażeniem tego, jak wiele naprawdę różnych propozycji tutaj na Ciebie czeka. A samo licytowanie jest proste i przede wszystkim — intuicyjne.

Wszystkim miłośnikom wiekowego malarstwa jeszcze raz polecamy naszą ofertę. Udowadniamy, że znalezienie wyjątkowych dekoracji ściennych jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Korzystając z OneBid, powiększysz swoje zbiory i udekorujesz dom. Zapraszamy.

keyboard_arrow_up