Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Kolory
Etykiety BETA info
Tagi

Malarstwo dawne - Aukcje internetowe Licytacje online

Niepowtarzalne, sentymentalne obrazy z przełomu XIX i XX wieku to prawdziwa gratka dla miłośników malarstwa dawnego. Przenoszą nas w czasy minionej epoki, gdzie ówcześni artyści swoje inspiracje czerpali głównie z nurtów klasycznych oraz impresjonistycznych. Melancholijne pejzaże, dostojne portrety i wyrafinowane, subtelne akty to główne przedmioty zainteresowania malarzy z przełomu wieków. Malarstwo dawne zachwyca po dziś dzień - niezwykłym kunsztem artystycznym, zastosowaniem różnego rodzaju technik i połączeniem barw. Urzeka swoją historią i przenosi nas w czasy minione. Malarstwo dawne opowiada zarówno historię polskiej wsi, jak i rozwój przemysłowy miast, ukazuje ludzkie dzieje zamknięte w oryginalnych, drewnianych, pięknie rzeźbionych ramach Aukcje malarstwa dawnego cieszą się ogromną popularnością wśród koneserów antyków i kolekcjonerów sztuki.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Malarstwo dawne - historia i tajemnice

Wśród obrazów na aukcjach malarstwa dawnego można znaleźć niesamowite perełki wśród prac artystów polskich z przełomu XIX i XX wieku. Każdy z obrazów to indywidualna historia autora, zaczerpnięta z jego doświadczeń życiowych ukazująca nam realia minionej epoki, jego osoby najbliższe, rodzinę, przyjaciół, miejsca, w których żyli oraz prace, którymi się zajmowali. Malarstwo dawne ukazuje także piękno polskich krajobrazów, pozwala przenieść się w czasie, zapoznać z minionymi obyczajami, panującą wówczas modą, a niejednokrotnie odzwierciedla także ówczesne nastroje społeczne i przedstawia historie obyczajowe. Na aukcjach malarstwa dawnego możesz spotkać także unikatowe obrazy autorów nierozpoznanych, których historia i tożsamość na zawsze pozostaną już zagadką i nieodkrytą tajemnicą. Malarstwo dawne obfituje także w obrazy o tematyce religijnej - starannie przeniesione na płótno wizerunki Madonny, wizualizacje scen biblijnych w klasycznym stylu, wizerunki świętych czy obrazy obrzędów religijnych ściśle powiązanych z wyznaniową historią Polski - kraju, w którym religia zawsze odgrywała ogromną rolę i miała duży wpływ na inspiracje twórców sztuki malarskiej.

Unikatowe obrazy malarstwa dawnego

Na naszych aukcjach internetowych znajdziesz obrazy malarstwa dawnego, które pozostały niezmienione i bez ingerencji konserwatorskiej od czasów swojego powstania. Jednocześnie, wszystkie one zachowane są w doskonałym stanie, a naturalne starzenie się płótna czy ram oraz warstw farby sprawia, że są one unikatowymi obrazami idealnie wpasowującymi się we wnętrza w stylu vintage. Malarstwo dawne będzie doskonale prezentowało się także w nowoczesnych wnętrzach, gdzie będzie zaskakującym dodatkiem, załamującym minimalistyczny design. Malarstwo dawne to obrazy jedyne w swoim rodzaju, ze wciąż obecnym w sobie duchem przeszłości. Są idealnym podarunkiem nie tylko dla miłośników sztuki i kolekcjonerów obrazów, ale też dla osób architektów i osób zajmujących się wystrojem wnętrz oraz dla pasjonatów historii. Obrazy z minionej epoki nadadzą kunsztu i będą ciekawym elementem wystroju wnętrza o każdym charakterze - sprawdzą się nie tylko w prywatnym salonie, gabinecie, czy domowej bibliotece, ale także w restauracji, czy kawiarni.

Aukcje malarstwa dawnego na onebid.pl

Serwis aukcyjny onebid.pl współpracuje z największymi galeriami sztuki w Polsce, dzięki czemu, za naszym pośrednictwem możesz uczestniczyć w aukcjach malarstwa dawnego najlepszych artystów polskich i zagranicznych z przełomu XIX i XX wieku. Wygodnie i z każdego miejsca na ziemi możesz licytować malarstwo dawne w czasie rzeczywistym, zdalnie śledząc postęp i rozwój każdej aukcji. Licytacje u nas to szansa na zdobycie unikatowego dzieła malarstwa dawnego, obrazu jedynego w swoim rodzaju z długą historią i wciąż obecnym duchem historii. Za naszym pośrednictwem bezpiecznie licytujesz dzieła zarówno znanych artystów, jak i tych, których tożsamość pozostaje nieznana, a które zachwycają swoim pięknem, wyrafinowaniem i ogromnym talentem autora.

Statystyki działu Malarstwo dawne


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Malarstwo dawne na aukcjach oferowanych było 6 380 pozycji, z czego sprzedanych zostało 2 522, co stanowi 39.53%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 19 911 877 EUR przy średniej cenie 7 895 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Malarstwo dawne
 • 1 232 727 EUR, Malczewski Jacek, KONIK POLNY – TRYPTYK, 1903-1907
 • 687 273 EUR, Chełmoński Józef, PORANEK PRZED KARCZMĄ, 1877
 • 569 383 EUR, Jacek Malczewski (1854 Radom - 1929 Kraków), Autoportret. Wizja Ezechiela, 1914
 • 499 091 EUR, Podkowiński Władysław, SZAŁ, 1893
 • 409 091 EUR, Brandt Józef, ZAPOROŻCY, OK. 1885-1890
 • 348 920 EUR, Tadeusz Makowski (1882 Oświęcim - 1932 Paryż), "Grupa dzieci z koszykiem owoców", 1925
 • 339 499 EUR, Alfred Wierusz-Kowalski (1849 Suwałki - 1915 Monachium), Ułani odpoczywający przed chatą
 • 258 459 EUR, Mojżesz (Moise) Kisling (1891 Kraków - 1953 Paryż), Akt siedzący blondynki ("Nu blond"), 1927
 • 257 500 EUR, Jacek Malczewski, AUTOPORTRET Z MEDUZĄ, 1922
 • 248 182 EUR, Makowski Tadeusz, MODELIKI W PRACOWNI, 1930

 • keyboard_arrow_up
  +