Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Noty monet, medali i banknotów
Stan zachowania
Grading
Tagi

Monety - Aukcje internetowe Licytacje online

Wartościowe czy okolicznościowe monety - aukcje, w których biorą udział kolekcjonerzy z całego świata to wyjątkowa okazja na zdobycie unikatowych egzemplarzy monet każdego rodzaju. W naszym serwisie internetowym każdy kolekcjoner znajdzie aukcje monet wyjątkowych, dzięki którym zwiększy swoją kolekcję o wymarzone egzemplarze. Aukcje monet cieszą się ogromną popularnością od lat, głównie ze względu na swoją wartość historyczną, ale też i materialną. Wśród kolekcjonerów można znaleźć zarówno historyków, archeologów, jak i bankierów czy finansistów, lub po prostu miłośników i pasjonatów, dla których kolekcjonerstwo to przede wszystkim hobby. Licytacje monet to także doskonała okazja na zdobycie niekonwencjonalnego prezentu dla bliskiej osoby bądź prezentu wartościowego, będącego inwestycją w przyszłość młodych członków rodziny.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Aukcja starych monet dla prawdziwych pasjonatów historii

Niewątpliwie, dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów cieszą się aukcje starych monet. W naszym serwisie internetowym możesz trafić na licytacje monet nawet z wieków średnich, czy z początków istnienia pieniądza jako środka płatniczego. Aukcja starych monet może okazać się jedyną i niepowtarzalną szansą na uzupełnienie swojej kolekcji w unikatowe egzemplarze najwcześniejszych monet, będących niemalże odkryciem archeologicznym. Nieoceniona wartość historyczna tych artefaktów sprawia, że z biegiem czasu znacząco zyskują one na swojej wartości materialnej. Możesz mieć na własność, a nie tylko oglądać w muzeum stare monety. Aukcje dają Ci dostęp do starych monet z całego świata, nie tylko polskich. Znajdziesz na nich denary, monety litewskie austriackie, rosyjskie, niemieckie, z początków kształtowania się państwa europejskich. Aukcje monet takich jak grosze i półgrosze z czasów Zygmunta I Starego, czy francuskie monety z czasów Henryka IV to tylko wybrane przykłady licytacji monet historycznych.

Pamiątkowe monety okolicznościowe

Na naszych aukcjach monet możesz licytować także monety okolicznościowe wydane przez Narodowy Bank Polski z okazji upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych oraz rocznic. Aukcja monet okolicznościowych to doskonałe miejsce dla pasjonatów historii. Możesz na niej znaleźć monety upamiętniające np. chrzest Polski, wybór Karola Wojtyły na Papieża, związane z wybuchem drugiej wojny światowej, czy odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Licytacje monet okolicznościowych cieszą się ogromną popularnością, głównie przez wzgląd na wartość pamiątkową dostępnych na nich przedmiotów, jednak z biegiem czasu i one nabierają wartości materialnej. Mogą więc również stanowić doskonałą okazję dla inwestorów, pragnących pomnożyć swój kapitał. W naszym serwisie internetowym masz dostęp do aukcji różnych domów kolekcjonerskich na całym świecie, dzięki czemu możesz licytować także monety okolicznościowe z innych państw, upamiętniające nie tylko polskie wydarzenia historyczne. Dzięki internacjonalizacji aukcje monet stwarzają doskonałą okazję do wymiany pamiątek oraz doświadczeń przez kolekcjonerów z całego świata.

onebid.pl - pamiątkowe, historyczne, okolicznościowe monety i aukcje online

Internetowy serwis aukcyjny onebid.pl oferuje Ci nieograniczony dostęp do zasobów światowych domów aukcyjnych. Z nami aukcje monet przebiegają fachowo i bezpiecznie, a przede wszystkim wygodnie. Licytacje monet online, w których możesz brać udział bez wychodzenia z domu, na wakacjach i z każdego miejsca na świecie to prawdziwy komfort, dzięki któremu nie ominą Cię najciekawsze okazje, unikatowe egzemplarze kolekcje, czy niepowtarzalna aukcja starych monet. Współpracujemy nie tylko z polskimi domami aukcyjnymi, ale także światowymi instytucjami, takimi jak Coins.ee, dzięki czemu możesz uczestniczyć w wymianie kolekcjonerskich egzemplarzy na aukcjach monet z całego świata i z każdej epoki historycznej.

Wyjątkowe aukcje numizmatyczne, w których możesz brać udział online

Nasze aukcje monet polskich cieszą się ogromną popularnością, szczególnie ze względu na to, że nie trzeba w nich brać udziału 'na żywo'. Co to oznacza? Licytować możesz, skąd tylko chcesz! Jedyne 'warunki', jakie należy spełnić, to posiadanie dostępu do internetu oraz wyrażenie chęci udziału w danej licytacji. Nasz serwis daje Ci możliwość posegrowania aukcji z monetami np. na podstawie cen. Jeżeli więc masz określoną kwotę, którą chciałbyś wydać na zakup konkretnej monety, to bardzo łatwo uda Ci się ustalić interesujący zakres. Koniecznie sprawdź także opcję, która umożliwia Ci licytowanie nawet... bez dostępu do komputera. Jak to możliwe? Wybrana aukcja monet polskich może być licytowana w Twoim imieniu aż do momentu, gdy wyczerpie się zaznaczona przez Ciebie pula, którą chciałeś wykorzystać na licytację. Dzięki temu nie wydasz więcej pieniędzy, niż zaplanowałeś, a być może uda Ci się zdobyć monetę, która Cię zainteresowała. W OneBid staramy się robić wszystko, aby licytacje były proste i przejrzyste. Stawiamy na jasne zasady.

Dlaczego jeszcze zdecydowanie warto zainwestować w kolekcję monet polskich?

Skoro tutaj trafiłeś, to zapewne od dawna interesujesz się numizmatyką, albo dopiero... planujesz zająć się tym hobby. Bez względu na odpowiedź, chcielibyśmy Ci jeszcze przybliżyć zalety, jakie niosą a sobą licytacje starych monet. Z jednej strony kolekcjonowanie takich małych dzieł sztuki to świetna inwestycja. W końcu mamy do czynienia z produktami, które wraz z upływem czasu, tylko zyskują na wartości. Z drugiej kolei strony zbieranie monet, ale i wszelkich innych dzieł sztuki, to po prostu wspaniała pasja, którą zdecydowanie warto pielęgnować! Nawet jeżeli nie dysponujesz osobnym pomieszczeniem na to, aby przechowywać swoje monety, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś nie mógł się tym zająć. Na początek wystarczy Ci niewielka półka. Z czasem, gdy Twoje zbiory zaczną rosnąć, bo wygrasz wiele aukcji i wejdziesz w posiadanie coraz to nowszych egzemplarzy, będziesz mógł je przechowywać w szufladzie, czy w innym, przeznaczonym do tego miejscu. My zachęcamy jednak, aby w miarę możliwości wyeksponować swoje monety, dzięki temu będą prezentowały się nienagannie i zachwycą osoby, które Cię odwiedzą.

Aukcje starych monet polskich, grafik, obrazów i innych dzieł sztuki tylko w OneBid

Teraz już wiesz, co sprawia, że nasz portal aukcyjny to miejsce, w którym zdecydowanie warto spędzić trochę czasu. W końcu znajdziesz tutaj całą masę wyjątkowych przedmiotów, które odmienią Twoje wnętrza, ale i pogłębią wiele z Twoich pasji. A może po prostu znajdziesz tutaj wyjątkowe elementy na prezent? Wybór należy do Ciebie!

Aukcje starych monet w OneBid pozwolą Ci się cieszyć unikatowymi egzemplarzami, których być może nie masz jeszcze w swojej kolekcji. Zaryzykuj i ciesz się kolekcją, jakiej nie ma nikt inny. Gorąco zapraszamy!

Statystyki działu Monety


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Monety na aukcjach oferowanych było 167 228 pozycji, z czego sprzedanych zostało 132 239, co stanowi 79.08%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 46 578 339 EUR przy średniej cenie 352 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Monety
 • 1 612 000 EUR, Victoria (1837-1901). 5 livres (5 pounds) “Una and the lion”, bandeaux à 6 rouleaux et 11 feuilles, Flan bruni (PROOF) 1839, Londres.
 • 434 000 EUR, Victoria (1837-1901). 5 livres (5 pounds) “Una and the lion”, bandeau à 5 rouleaux et 9 feuilles, Flan bruni (PROOF) 1839, Londres.
 • 396 800 EUR, Victoria (1837-1901). Coffret (PROOF SET) de 15 monnaies, comprenant 3 monnaies en Or [5 livres (5 pounds) “Una and the lion”, 1 souverain et 1/2 souverain] ; 9 monnaies en argent [de la couronne à 1 denier], et 3 en bronze [du Penny à 1 farthing], sur Fl
 • 372 000 EUR, Savoie, Charles-Emmanuel Ier (1580-1630). 10 écus d’Or (10 scudi d’oro), 2e type 1610, Turin.
 • 322 400 EUR, IIe République (1848-1852). Épreuve de 5 francs Cérès en Or, Frappe spéciale (SP) 1849, A, Paris.
 • 322 400 EUR, Louis XIII (1610-1643). Huit louis d’or à la tête laurée 1640, A, Paris.
 • 289 100 EUR, Gdansk 10 Ducats 1614 (R2) NGC MS 60
 • 272 800 EUR, Consulat (1799-1804). Épreuve de 5 francs Union et Force en Or, tranche lisse, Flan bruni (PROOF) An 10 (1801-1802), A, Paris.
 • 248 000 EUR, Second Empire / Napoléon III (1852-1870). Essai de 100 francs tête laurée, Frappe spéciale (SP) 1861, Paris.
 • 248 000 EUR, Oliver Cromwell (1653-1658). 50 shillings, essai par T. Simon 1656, Londres.

 • keyboard_arrow_up