PL EN DE
PLN EUR USD GBP CHF

Sortuj: Kolejność | Popularność | Najnowsze | Cena
Pokaż: Wszystkie
Zakres cen: 1 - (Zmień)

Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak

Aukcja 7

09/02 - 13/02 2019, 09:00
Ilość pozycji: 3821
Ceny wywoławcze: 5 - 80 000 PLN

Kolekcja "TRZECH AUGUSTÓW" to kompletny fragment większego zbioru, którego właściciel zdecydował się zawęzić swoje zainteresowania do czasów Sobieskiego i wcześniejszych, a monety trzech ostatnich królów przekazał na aukcję.

Kolekcja budowana była aktywnie od połowy lata 90-tych, praktycznie do teraz. Większość monet z tej części kupowana była w pierwszej dekadzie lat 2-tysięcznych.

Ciekawie budowany zbiór. Typologicznie, bez zagłębiania się w w drobne odmiany, z nastawieniem na ładne sztuki charakterystycznych typów. W przypadku monet Augusta II i Augusta III - poza dwoma drobnymi wyjątkami - skoncentrowany na emisjach typowo polskich, bez monet saskich tych królów. 

Właściciel dotychczas nie sprzedawał dubletów, stąd obecnie niektóre, charakterystyczne typy oferowane są po dwie sztuki - ładniejsza i brzydsza - tj. najpierw pozyskał brzydszy egzemplarz, a później wymienił go na ładniejszy w głównym zbiorze, nie sprzedając jednak dubletu.

Zdecydowana większość monet w tym zbiorze jest luzem, bez gradingu, w tym wiele takich, które jak najbardziej nadają się do gradingu i to na wysokie noty. Niektóre z tych były wcześniej w gradingu, ale zostały powyłamywane przez właściciela, a w gradingu pozostawione jedynie nieliczne, pozyskane w ostanim okresie.

Piękna i pięknie zbierana kolekcja. Zdecydowanie polecamy. 

Ceny wraz z opłatą aukcyjną (Zmień)