Noty monet, medali i banknotów

Stan zachowania

Grading

Aukcja nr 8

keyboard_arrow_right

Rok 2020 z BERESKA NUMIZMATYKA

Już po raz ósmy zapraszam Państwa do wzięcia udziału w naszej noworocznej, pierwszej w Polsce w 2020 roku, aukcji numizmatycznej. Za każdym razem staramy się Państwa czymś zaskakiwać, czy to nieszablonowym pomysłem, czy też ciekawym, niespotykanym towarem.

Tym razem licytację rozpoczniemy od sporego zbioru srebrnych monet czechosłowackich, który był gromadzony w epoce przez jednego kolekcjonera. Co warte podkreślenia, gros srebrnych monet czechosłowackich (wybitych zarówno stemplem zwykłym, jak i lustrzanym) jakie zalegały w Narodowym Banku Republiki Czeskiej zostało przetopionych w 1999 roku – dokładnie 1 milion 397 654 sztuk spośród 72 wizerunków jakie będą u nas licytowane. Już sam ten właśnie fakt mówi wiele, ale uwaga - zebrana kolekcja to…same ”proofy”! „Proofy”, czyli wybite stemplem lustrzanym, po angielsku: proof. Przeglądając notowania aukcyjne na całym świecie nie znaleźliśmy żadnej, tak dużej kolekcji srebrnych, lustrzanych monet czechosłowackich – tego typu walory pojawiały się pojedynczo i sporadycznie, przede wszystkim na czeskich aukcjach numizmatycznych.

Mamy nadzieję, że poprzez tę właśnie kolekcję grono zagranicznych Klientów naszej firmy ulegnie powiększeniu. W sumie przygotowaliśmy 10 działów, poza wspomnianą wyżej kolekcją monet czechosłowackich będą to: 
  1. ZAGRANICA – ROSJA, NIEMCY, FRANCJA,
  2. OD ŚREDNIOWIECZA DO NOWOŻYTNOŚCI,
  3. ŚLĄSK,
  4. II RP,
  5. PRL,
  6. BANKNOTY,
  7. MEDALE,
  8. LITERATURA,
  9. AKCJE, OBLIGACJA, VARIA.
Podsumowując ofertę: 290 pozycji, suma cen wywoławczych: 103 950 zł, suma cen estymacyjnych: 241 750 zł. 

Oprócz prezentowanej oferty planujemy w tym roku jeszcze dwie aukcje numizmatyczne: Aukcja nr 9 - 18 kwietnia 2020 r. (przyjmowanie walorów do 29 lutego 2020 r.) oraz Aukcja nr 10 –   19 września 2020 r. (przyjmowanie walorów do 30 czerwca 2020 r.). W tym miejscu dziękujemy wszystkim naszym Komitentom za obdarzenie naszej firmy zaufaniem i zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby zbyć swoje przedmioty za naszym pośrednictwem. 

Będzie nam niezmiernie miło jeśli zdecydujecie się Państwo rozpocząć Nowy Numizmatyczny 2020 Rok razem z BERESKA NUMIZMATYKA. Zapraszamy do licytacji!
Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
keyboard_arrow_up
add