9

William Hogarth, Before and After, para grafik, Anglia, Londyn, 1736 r.

add Twoja notatka 
Opis pozycji

Akwaforty, papier, 37,5 x 30 cm każda, sygn. i opisane u dołu: Invented Engraved Published by Wm Hogarth Decbr 15 1736 Pursuant to an Act of Parliament Price two shillings 6 pence

Oryginalne grafiki wykonane własnoręcznie przez Hogartha w grudniu 1736 r. z adnotacją zastrzeżenia w Parlamencie oraz ceną wynoszącą dwa szylingi i 6 pensów. Część jego grafik była rytowana przez różnych artystów

Hogarth wykonał ryciny Before and After w 1736 roku, mniej więcej w czasie, gdy pracował nad swoim obrazem Four Times of the Day oraz rycinami takimi jak The Distrest Poet.

Ryciny powstały w oparciu o drugą wersję obrazów, z pewnymi zmianami. Sceny rozgrywają się w sypialni, gdzie starszy mężczyzna w peruce ciągnie za sobą młodą kobietę, pies podskakuje, a meble przewracają się. W tle obraz na ścianie przedstawiający cherubinka zapalającego lont pochodni, a lustro na toaletce skrywa drugi obraz. Opór kobiety może być raczej pozorny niż wynikać z chęci ucieczki, gdyż zrzuciła ona już gorset, który leży na krześle.

Na rycinie After ubrania postaci są w nieładzie. Kobieta trzyma się kurczowo mężczyzny, gdy ten podciąga spodnie. Pies zasnął wśród przewróconych mebli i rozbitego lustra. Na podłodze leży książka Arystotelesa zatytułowana Omne Animal Post Coitum Triste (każde zwierzę jest smutne po stosunku, powiedzenie przypisywane Galenowi). W tle widać już ukryty obrazek, ukazujący amora, którego zużytą pochdnię wraca na ziemię.

Aukcja
Aukcja sztuki - wyprzedaż kolekcji 7
gavel
Data
08 sierpnia 2021
date_range
Cena wywoławcza
783 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Wyświetleń: 46 | Ulubione: 1
Aukcja

Bohema Nowa Sztuka

Aukcja sztuki - wyprzedaż kolekcji 7
Data
08 sierpnia 2021
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Oferta złożona na 5 minut przed końcem czasu wydłuży czas licytacji tej pozycji o kolejne 1 minut

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 10
  200
  > 50
  500
  > 100
  2 000
  > 200
  4 000
  > 500
 
Regulamin
 1. Organizatorem aukcji jest BOHEMA Adam Łuczak, zwana dalej BOHEMA.
 2. Licytującym jest wyłącznie osoba, która zalogowała się w serwisie bohema.onebid.pl.
 3. Przedmiotem aukcji są obiekty zgłoszone do sprzedaży przez ich właścicieli lub twórców. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich wyłączną własność bądź mają oni wyłączne prawa do rozporządzania nimi, a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem sądowym lub skarbowym.
 4. Aukcja prowadzona jest w internecie, gdzie Kupujący składają oferty określając maksymalną kwotę za daną pozycję.
 5. Złożenie oferty jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
 6. Złożonej oferty nie można już wycofać, można jedynie obniżyć jej wysokość do poziomu aktualnej ceny danej pozycji.
 7. W przypadku złożenia oferty wyższej niż aktualna cena system będzie automatycznie przebijał inne oferty i licytował w imieniu Kupującego aż do wysokości maksymalnej zdeklarowanej przez niego kwoty.
 8. Licytacja jest możliwa tylko do określonego dla danej pozycji czasu, po którym licytacja tej pozycji zostaje zamknięta.
 9. Złożenie oferty na 5 minut przed końcem czasu składania ofert wydłuża ten czas o kolejne 3 minuty.
 10. Każdy obiekt na aukcji ma cenę wywoławczą. Jest to zarazem cena minimalna, poniżej której BOHEMA nie może sprzedać obiektu.
 11. Do kwoty wylicytowanej BOHEMA dolicza opłatę aukcyjną w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyjną zawiera podatek od towarów i usług VAT. BOHEMA wystawia faktury VAT marża. W szczególnych wypadkach galeria zobowiązana jest wypłacać 5% z tytułu "droite de suite". W przypadku tej konkretnej aukcji "droite de suite" zostało uwzględnione i zawarte w 18% opłaty aukcyjnej. 
 12. Nabywca jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 7 dni od dnia aukcji. Wszystkie transakcje zawierane są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, BOHEMA może przyjąć wpłatę w: euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku Polskiego powiększonym o 3%.
 13. W razie opóźnienia Nabywcy w zapłacie w regulaminowym terminie, BOHEMA może odstąpić od umowy z Nabywcą.
 14. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na Nabywcę z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną. Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu pełnej zapłaty.
 15. BOHEMA nie oferuje usługi wysyłki zakupionych obiektów, jednak na życzenie Nabywcy może wysłać je na jego koszt. BOHEMA nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia obiektu w czasie transportu.
 16. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
 17. Licytujący wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez BOHEMĘ podanych danych osobowych dla celów marketingowych i w celach koniecznych do udziału w aukcji. BOHEMA gwarantuje poufność powierzonych danych teleadresowych i oświadcza, że nie przekaże tych danych jakimkolwiek innym podmiotom i użyje ich tylko w celu indywidualnego kontaktu z klientem.
O aukcji


FAQ
O sprzedawcy
Bohema Nowa Sztuka
Kontakt
Galeria Bohema
room
Jerozolimskie 99 lok. 2
02-001 Warszawa
phone
+48 889 202 281
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także
keyboard_arrow_up
+