Kalendarz Polski, Ruski, [i Żydowski], astronomiczno-gospodarski i domowy na rok pański 1902, który jest po przestępnym piątym, a po przybyszowym drugi, mający dni 365, ułożony podług wieczystego kościelnego kalendarza przez Stolicę Apostolską pod dniem 13 stycznia 1853 r. dla Dycezyi Krakowskiej zatwierdzonego, na sposób F. X. Ryszkowskiego fil. i med. doktora na południk krakowski wyrachowany (...) w KRAKOWIE, nakładem i czcionkami drukarni "CZASU". S. 15 b. p., 219, 6 b. p., LXII, wym. 18 x 24, oprawa introligatorska płócienna z zachowaniem oryginalnej okładki, przybrudzenia okładki, nieaktualne pieczęcie własnościowe, luźna karta. Zawiera ponad 70 stron reklam z epoki, między kartami kalendarza na 24 stronach hasłowe reklamy Cukierni JANA MICHALIKA, stan dobry.
Z treści: Sądownictwo karne w Krakowie w wieku XIV; Dom Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych; Ludność Krakowa z końcem XVIII w.; Drzewka owocowe karłowe; Kronika krakowska z roku Pańskiego 1901; Kronika żałobna; Ustawa nadająca statut miejski królewskiemu stołecznemu miastu Krakowowi; Ustawa wodociągowa z dnia 12 sierpnia 1899 r. obowiązująca w gminie stoł. król. miasta Krakowa; Szematyzm Krakowski; Wykaz ulic i pałaców należących do jedenastu rzymsko-katolickich parafii : według wskazówek udzielonych przez Wielebne Urzędy parafialne; Skorowidz ustaw Miasta Kraków obowiązujących; Ogólne przepisy pocztowe; Wykaz domów M. Krakowa wraz z przedmieściami według nowego ponumerowania domów.
JÓZEF CZECH wydał „Kalendarz gospodarsko-astronomiczny na rok Pański 1830… podług układu Franciszka Ksawerego Ryszkowskiego na południk krakowski, opracowany przez A. Z.”, ale dopiero od 1832 roku zaczął pojawiać się stale „Nowy kalendarz astronomiczno-gospodarski i domowy…” itd. W latach 1835–1848 nosił on prócz tego jeszcze tytuł: „Kalendarz Wolnego Miasta Krakowa”. Oprócz zwykłych wiadomości kalendarzowych mieściły się tu popularno-historyczne wiadomości, odnoszące się do przeszłości i zabytków Krakowa, którego Czech był gorącym miłośnikiem. Początkowo drukowano starymi czcionkami, czcionkami wieku XVIII, ale już w kalendarzu na rok 1841 pojawiły się nowe, gdyż w 1838 roku sprowadził Czech z Niemiec żelazną udoskonaloną prasę drukarską.