Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
15

Anna Wąsek, Pełnia lata, 13 lipiec 2021r

add Twoja notatka 
Opis pozycji

akryl na płótnie, 70 x 100 cm, sygn.p.d AWąsek'21

Sztuka potrafi przenieść w przeszłość, uspokoić i zainspirować. Jest to ogromna jej siła, gdyż zdobiąc nasze wnętrze wyzwala pozytywne emocje i poprawia samopoczucie.

„Pasja lata” jest pierwszym obrazem z autorskiego cyklu o tym, jak malowałby XVII-wieczny pejzażysta, gdyby żył w XXI wieku. Paleta barw nawiązuje do wieków minionych, lecz lekkość przejść i operowanie plamą jest charakterystyczne dla bliskiego mi stylu malowania.

Tematem obrazu, a zarazem inspiracją do jego namalowania było piękno letniej burzy

Obraz ma wymiary 100x70 cm bez ramy i jest oprawiony w sosnową, czarną ramę. Werniksowany. Anna Wąsek jest absolwentką Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na specjalizacji Konserwacja Malarstwa i Rzeźby Drewnianej Polichromowanej. 

W trakcie swoich studiów żywo angażowała się w życiu uczelni. W 2016 roku, będąc studentką III roku, objęła stanowisko przewodniczącego Koła Rzemiosła i Ochrony Niematerialnego Dziedzictwa Kultury na WKiRDS Warszawskiego ASP, pełniąc tę rolę przez 3 lata, do końca VI roku studiów. W roku akademickim 2018/2019 zajmowała stanowisko asystenta stażysty w Katedrze Technik i Technologii Malarstwa Sztalugowego oraz w Katedrze Technik i Technologii Pozłotnictwa na WKiRDS Warszawskiego ASP, będąc jeszcze na VI roku studiów. Od 2016 do 2019 roku otrzymywała stypendium artystyczne. Brała udział w ponadprogramowych praktykach w Libanie w miejscowościach Enfeh, Barghoun i Saidat Alkhayit.

W czasie wolnym, od kilku lat rozwija swoją pasję, którą jest tworzenie ubiorów historycznych. Wykonane prace prezentowane były na wielu wystawach, rekonstrukcjach i pokazach, między innymi: wystawa „Żupan, Jupka, Karabela – Wystawa Krawiectwa Historycznego” w siedzibie Związku Artystów Plastyków na ulicy Mazowieckiej w Warszawie; pokaz mody na IV i V Festiwalu Sztuki Jeździeckiej. Jak sama przyznaje, w pracy tej, największą trudnością jest odpowiedni dobór materiałów i kroju tak, aby jak najdokładniej odwzorować stroje, które były noszone w XVI i XVII wieku.

Swoje umiejętności wykorzystuje również tworząc kopie obrazów. Największą przyjemność czerpie z malarstwa z przełomu XIX i XX wieku. Obrazy tworzy dla siebie, ale również na zamówienie. Jej prace pojawiały się w różnych galeriach sztuki, jednakże największym zaszczytem była prezentacja swoich dzieł na wystawie „Pięć lat później” w siedzibie Związku Artystów Plastyków na ulicy Mazowieckiej w Warszawie. Ponadto Anna Wąsek prowadzi zajęcia z szermierki historycznej, łucznictwa oraz krawiectwa historycznego na wakacyjnych obozach dla dzieci i młodzieży.Aukcja
AUKCJA " SZTUKA MA ZNACZENIE "
gavel
Data
26 września 2021 CEST/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
339 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Pozycja nie jest już dostępna
Wyświetleń: 119 | Ulubione: 0
Aukcja

Stricte

AUKCJA " SZTUKA MA ZNACZENIE "
Data
26 września 2021 CEST/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
15.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
 
Regulamin

I

 1. Przedmiotem aukcji są współczesne dzieła sztuki, obiekty rzemiosła artystycznego i wzornictwa przemysłowego powierzone przez klientów oraz stanowiące własność Organizatorów aukcji.
 2. Każdy obiekt wystawiony na aukcję posiada zdjęcie, opis i cenę wywoławczą.
 3. Opisy obiektów i ceny wywoławcze mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji.
 4. Do wylicytowanej ceny po zakończeniu aukcji doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%.
 5. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.

II

 1. Aukcjom ON-LINE nie towarzyszy katalog w formie drukowanej.
 2. Wszystkie obiekty prezentowane są w internecie na stronie organizatorów aukcji.
 3. Cały przebieg aukcji odbywa się wyłącznie w Internecie.
 4. Dopuszczalne są wcześniejsze zgłoszenia nadesłane pocztą elektroniczną. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 5. Kontakt mailowy: [email protected]

III

 1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które zarejestrują się w systemie aukcyjnym – na stronie internetowej.
 2. Organizatorzy nie wymagają od uczestników aukcji wpłaty wadium. Osoby niezarejestrowane mogą jedynie obserwować przebieg licytacji.
 3. Celem zapewnienia prawidłowej identyfikacji licytujących, osoby rejestrujące się zobowiązane są do podania aktualnych danych kontaktowych oraz wyrażają zgodę na dokonanie weryfikacji danych, np. poprzez kontakt telefoniczny.
 4. Organizatorzy aukcji gromadzą informacje o użytkownikach jedynie w celu nawiązania kontaktu, w związku z prowadzonymi aukcjami . Jednocześnie mają państwo gwarancję, że dane podane nie zostaną nikomu ujawnione lub wykorzystane do innych celów.
 5. Każdy zarejestrowany użytkownik pozostaje anonimowy.
 6. Organizatorzy aukcji udostępniają każdemu użytkownikowi możliwość wglądu, modyfikacji i usunięcia danych osobowych.

IV

 1. Złożenie oferty licytacyjnej przez Internet jest wiążące, w takim samym stopniu jak dzieje się to na tradycyjnej aukcji. W przypadku rezygnacji z dokończenia transakcji kupna lub unikania kontaktu, organizatorzy mają prawo podjąć stosowne działania, a w szczególnych przypadkach dochodzić swoich praw przed sądem.

V

 1. Organizatorzy aukcji nie ponoszą odpowiedzialności za problemy związane z udziałem w Aukcji ON-LINE, spowodowane przez czynniki leżące poza ich zasięgiem, w szczególności za awarie łączy internetowych lub telefonicznych – krajowych lub międzynarodowych, bądź tez innych awarii sprzętu, których Organizator nie są właścicielem i za które nie ponosi odpowiedzialności.

VI

 1. Aukcja prowadzona jest przez – aukcjonera-komputer.
 2. Postąpienie w licytacji (podwyższenie stawki) wynosi 100 zł.
 3. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę w określonym czasie trwania aukcji.
 4. W przypadku zgłoszenia kilku ofert, decydujący jest czas napłynięcia zgłoszenia do aukcjonera. Przyjęta zostaje oferta tego użytkownika, który pierwszy wyświetlił się na ekranie komputera na stronie prowadzonej aukcji.
 5. Informacja o tym kto prowadzi licytację danego obiektu jest potwierdzona komunikatem na stronie aukcji
 6. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny wywoławczej oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży jest zawarta.
 7. W przypadku braku ofert kupna istnieje możliwość zakupu obiektu w cenie wywoławczej.

VII

 1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 2 dni roboczych po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu obiekt przepada co oznacza, że może zostać wystawiony do kolejnej licytacji podczas kolejnej aukcji i zostać sprzedany lub może zostać sprzedany osobie która w drugiej kolejności zalicytowała najwyżej.
 2. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty w wyznaczonym terminie.

VIII

 1. Organizatorzy aukcji dają gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu.
 2. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. Nie ponoszą odpowiedzialności za plagiat.

IX

 1. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu.
 2. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Organizatorzy aukcji są zobowiązani do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.


Odbiór

Następnego dnia po zakończeniu aukcji, prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie lub mailowo. Zostaną wówczas ustalone formy płatności i sposób odbioru wylicytowanych prac. Transport dzieła sztuki pokrywa kupujący. Transportu dokonuje firma przewozowa , a koszt nadania przesyłki funkcjonuje według cennika danej firmy przewozowej. Preferujemy wysyłki kurierskie i odbiory osobiste. 


Płatność

Opłatę za wylicytowany obiekt można dokonać przelewem na konto. Przyjmujemy płatność gotówką, nie mamy terminala. Do wszystkich wylicytowanych pozycji należy doliczyć 15% opłaty organizacyjnej. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 2 dni roboczych, po zakończeniu aukcji przelewem na konto . Nabywca otrzymuje certyfikat oraz fakturę marżę. Organizatorzy zapewniają, że przez 2 dni robocze od dnia zakończenia aukcji i zarejestrowania należności na koncie, wpłacona kwota pozostaje zablokowana. Jest to zabezpieczenie dla kupującego, na wypadek zwrotu wylicytowanego obiektu. Koszty zwrotu pokrywa kupujący.

Płatność na konto:
Firma Stricte Magda Melak
ul. Orfeusza 2
02-874 Warszawa
MBANK 62 1140 2004 0000 3702 7064 8789
W tytule przelewu prosimy podać nazwę aukcji (np.1 aukcja sztuki kobiet) oraz numery lub numer pozycji.


Kontakt

Firma Stricte Magda Melak
ul. Orfeusza 2
02-874 Warszawa
tel 601 15 00 18
mail: [email protected]

O aukcji

Jestem zdania, że kupując obraz kupujesz historię, wycinek.... czyjegoś życia zapisany w obrazie, rzeźbie. Że to była emocja, urywek stanu ducha, który -nam patrzącym na obraz -jest tożsamy albo z nami albo z czymś czego być może ktoś doświadcza. I to w odbiorze dzieła sztuki jest ważne lub może takie być. Dlatego pomysł na tę aukcję.

Szanowni Państwo

Chciałabym by była to dla Was wyjątkowa aukcja . Obraz , rzeźba nie zawsze jest wynikiem chęci pokazania , przeniesienia pięknego widoku ciała czy natury na płótno papier, glinę, marmur. Sami najlepiej to wiecie. Czasem wydarza się coś specjalnego i powstaje dzieło sztuki. Artyści zapraszają nas głębiej do swojego świata. Opisując swój obraz otwierają być może dotąd tylko uchylone drzwi. Wejdźcie i poznajcie ich myśli. Zabierzcie obraz do waszych wnętrz....

FAQ
O sprzedawcy
Stricte
Kontakt
Stricte Aukcje Sztuki
room
ul. Orfeusza 2
02-874 Warszawa
phone
+48 601 15 00 18
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także
keyboard_arrow_up