Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
13

Evgenii Shadko, Bez tytułu, 2020

add Twoja notatka 
Opis pozycji
Estymacje: 442 - 773 EUR
olej, płótno, 40 x 30 cm sygnowany i datowany na odwrociu: Печать E.Shadko/2021

"Wokół stosu zderzenie różnych tekstur, wrzenie w obliczu pauzy i oczekiwania." Evgenii Shadko

BIOGRAM: Urodził się w 1987 roku w Barysowie na Białorusi. W 2003 wstąpił do Szkoły Artystycznej Glebova w Mińsku. Po studiach wyjechał do Polski, gdzie studiował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Evgenii Shadko, białoruski artysta, który pracuje i mieszka w Mińsku, od dawna kroczył swoją twórczą drogą z wyjątkowym pragnieniem eksperymentowania i fundamentalną znajomością ludzkiej istoty. Każda z jego kompozycji zaczyna się od refleksyjnych obrazów znalezionych na różnych platformach, portalach społecznościowych, jego zdjęciach, przypadkowo zauważonych w Internecie obrazach, które sam, eksploruje, przekształca w swoją narrację. Każdy obraz jest dziełem złożonym z wielu indywidualnych myśli i obrazów.
W obrazach priorytetem są najczęściej twarze i części ciała. Seria portretów przedstawia postacie, osobowości, zatrzymane w czasie, jakby zatrzymany moment. Anatomiczne części ciała są często przemieszczone, zmienione, pofragmentowane; mężczyzna na zdjęciu istnieje jednocześnie w różnych sytuacjach i czasach. W ten sposób bohaterowie zostają wyrwani ze swoich osobistych historii. Zrezygnowano z dokumentalnej dokładności fotografii, a bohaterowie pogrążeni są w walce elementów obrazu ze sobą. Zderzenie, przenikanie, przemieszczenie i nawarstwianie mas barwnych, faktur i warstw wysuwają na pierwszy plan dotykowy charakter malarstwa i pozostawiają tylko pozę, spojrzenie i perspektywę - coś bardzo niestabilnego, niemal przypadkowego, ale najbardziej istotnego i intymnego. Obiekty, które pojawiają się na jego obrazach mienią się jaskrawymi kolorami, a czasem niepostrzeżenie spoglądają z tła, dając widzowi możliwość szerszego ujawnienia idei obrazu i wyjątkowości wydarzenia.
wystawy indywidualne:
2021 – Czarne lustro. De Twee Pauwen, Haga, Holandia
2020 – Świt. Galeria AV, Mińsk, Białoruś
2019 – Persone e identita, galeria Spazi Arte, Piacenza, Włochy
2015 – e s c a p e. Galeria sztuki współczesnej Y, Mińsk, Białoruś
2013 – w olśniewających białych korytarzach. Galeria sztuki współczesnej Y, Mińsk, Białoruś
2011 – malarstwo. Galeria Mount Blanc, Toruń, Polska
wystawy zbiorowe:
2021 – Targi Sztuki ArtVilnius, Wilno, Litwa
2021 – Ošemetná záležitosť, Lewocza, Słowacja
2020 – Non Place, Pałac Sztuki, Mińsk, Białoruś
2019 – Secret Art Show, 31 Ravenscroft rd, Londyn, Anglia
2019 – Targi Art Padova, Galeria Sztuki Mieszkaniowej London stand 101, Padova, Włochy
2019 – Salon d’Automne, Pałac Sztuki, Mińsk, Białoruś
2019 – Pomiędzy mięso i kości, Petrompei Mavromihali 3A, Larnaka, Cypr
2019, 2018 – Art Market Budapest, Budapeszt, Węgry
2016 – anatomia, CSW, Mińsk, Białoruś
2016 – Granice. duszniki-zdrój. Polska
2015 – Pomiary pustki. Galeria sztuki współczesnej Y, Mińsk, Białoruś
2014 – pamięć ich cieni. Pałac Sztuki, Mińsk, Białoruś
2014 – alfabet. Galeria Waszenko, Gomiel, Białoruś
2013 – Zostać artystą. Galeria sztuki współczesnej Y, Mińsk, Białoruś
2013 – strukturyzacja. Galeria sztuki współczesnej Y, Mińsk, Białoruś
2013 – makulatura. Muzeum współczesnych sztuk pięknych, Mińsk, Białoruś
Aukcja
favorite Aukcja charytatywna na rzecz Białorusinów
gavel
Data
09 lutego 2022 CET/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
221 EUR
Estymacje
442 - 773 EUR
Cena sprzedaży
574 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
574 EUR
Przebicie
260%
Wyświetleń: 97 | Ulubione: 2
Aukcja

Piękna Gallery

Aukcja charytatywna na rzecz Białorusinów
Data
09 lutego 2022 CET/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
0.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
  20 000
  > 2 000
  50 000
  > 5 000
  100 000
  > 10 000
 
Regulamin

Regulamin aukcji

WARUNKI OGÓLNE

a. Organizatorem aukcji jest Fundacja HUMANOSH im. Sławy i Izka Wołosiańskich, Piękna Gallery oraz Communication Unlimited

b. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie przyjęte na aukcję na rzecz Fundacji HUMANOSH im. Sławy i Izka Wołosiańskich. 
NIP: 7382160403. 

Gladyszow  105/1, 38-315 Uscie Gorlickie. Woj.malopolskie;

REGON: 386219430

e-mail: [email protected]

tel. +48 661 331 800

Konta firmowe w PKO BP, 

Konto PLN IBAN: PL 25 1020 4900 0000 8202 3295 3560

SWIFT: BPKOPLPW

KRS 0000844394


SYSTEM LICYTACJI

a. Aukcja jest prowadzona przez osobę upoważnioną po stronie domu aukcyjnego zwaną dalej aukcjonerem. Aukcjoner decyduje o wysokości postąpienia.

b. W większości przypadków cena wywoławcza jest minimalną kwotą, za którą można nabyć obiekt.

c. Niektóre obiekty posiadają cenę gwarancyjną. Jest to cena minimalna dla sprzedaży danego obiektu. W przypadku gdy w trakcie licytacji cena gwarancyjna nie zostanie osiągnięta, zostaje zawarta transakcja warunkowa. W takim przypadku, dom aukcyjny w ciągu 5 dni przekaże oferentowi informację, czy właściciel obiektu zgodził się przystąpić do transakcji w zaproponowanej kwocie. Jeżeli nie, oferent ma prawo zakupu obiektu za minimalną kwotę sprzedaży podaną właściciela.

d. Zakończenie licytacji następuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji, aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytację obiektu.

e. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny wywoławczej i nie kończy się transakcją warunkową, oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży została zawarta.

PRZYSTĄPIENIE DO AUKCJI

a. Do uzyskania możliwości udziału w licytacji niezbędna jest rejestracja. Można dokonać jej osobiście w siedzibie domu aukcyjnego przed aukcją lub wcześniej za pośrednictwem telefonu lub internetu. W przypadku skorzystania z możliwości rejestracji za pomocą internetu, prosimy o upewnienie się, iż dom aukcyjny Piękna Gallery otrzymał zlecenie.

b. Do rejestracji konieczny jest dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Dom aukcyjny nie pobiera vadium.

UDZIAŁ W AUKCJI

a. Zlecenie stałe – poprzez pozostawienie informacji o kwocie, do wysokości której pracownik Piękna Gallery będzie licytował w Państwa imieniu, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę.

b. Za pośrednictwem internetu - poprzez portal OneBid.pl oraz Artinfo.pl

PŁATNOŚCI

a. Do wylicytowanej kwoty NIE jest doliczana żadna dodatkowa opłata.

d. Należność za wylicytowany obiekt, należy wpłacić wciągu 7 dni od daty aukcji na konto bankowe Fundacji HUMANOSH: PKO BP: PL 25 1020 4900 0000 8202 3295 3560

e. Przekroczenie wyznaczonego terminu grozi naliczeniem odsetek ustawowych za okres opóźnienia w zapłacie.

f. W przypadku nieuregulowania płatności dom aukcyjny może skierować sprawę na drogę postępowania sądowego, co będzie się wiązać z poniesieniem przez dłużnika dodatkowych kosztów postępowania sądowego.

OBIEKTY

a. Dom aukcyjny zastrzega sobie prawo do wycofania obiektu z aukcji bez konieczności podania przyczyny.

b. Dom aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, nabywca może powiadomić o tym dom aukcyjny, a następnie zwrócić obiekt w terminie 14 dni od daty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami.

c. Dom aukcyjny rzetelnie sporządza opisy obiektów. Jeżeli chodzi o informacje dotyczące stanu zachowania, zaleca jednak osobiste oględziny obiektu, bądź zasięgnięcie informacji od pracownika domu aukcyjnego.

d. Dom aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów.

e. Prawo własności do wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę z chwilą zapłaty pełnej wylicytowanej kwoty.

f. Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu pełnej zapłaty i powinien nastąpić w terminie do 7 dni od daty aukcji. W innych przypadkach przechowywanie obiektów odbywa się na koszt i ryzyko nabywcy.

PRZYPOMINAMY

a. Muzea wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów mogą skorzystać z prawa pierwszeństwa oraz z prawa pierwokupu po cenie wylicytowanej, pod warunkiem, że zgłoszą to najpóźniej w momencie zakończenia licytacji wybranego obiektu.


O aukcji

Fundacja Humanosh wraz z Piękna Gallery oraz Communiction Unlimited już po raz drugi organizują charytatywną aukcję dzieł sztuki wybitnych twórców z Białorusi i Polski.
9 lutego 2022 r. będzie można wylicytować nie tylko wartościowe prace, ale również pomóc Białorusinom, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

Do wylicytowanych cen nie będą doliczane opłaty dodatkowe.

FAQ
O sprzedawcy
Piękna Gallery
Kontakt
Fundacja HUMANOSH
room
ul. Kuracyjna 11
02-210 Warszawa
phone
+48 22 400 16 88
keyboard_arrow_up