Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
76

Mieczysław WASILEWSKI (ur. 1942), Kot

add Twoja notatka 
Opis pozycji
tusz, karton; 30 x 21 cm;
sygn. l. d.: MWasilewski.

„Mistrz syntezy i kreski, jeden z najwybitniejszych polskich plakacistów” – napisała o Mieczysławie Wasilewskim autorka jego monografii Dorota Folga-Januszewska. Nic dodać, nic ująć. Choć może warto jeszcze dopisać, że jest mistrzem ciepłego humoru i entuzjastą życia, które potrafi ująć i wyrazić w skrótowej, lapidarnej formie, oddając cały wachlarz jego barw i odcieni. Autor niezwykłego, cudownie uroczego plakatu, do wystawy malarstwa Mariana Czapli, w którym wyraził cały hedonizm postawy życiowej Czapli w prostych, acz zaskakująco przekonywujących formach i kształtach – sylwetki korpulentnego malarza-wędrowcy ujętego w kształt palety, kroczącego przez świat z pędzlem na plecach zamiast plecaka. Tym plakatem również i jego autor – Mieczysław Wasilewski, dał świadectwo własnej postawy życiowej i artystycznej. Wasilewski jest też autorem wielu innych słynnych plakatów do filmów, spektakli teatralnych i niezliczonych wydarzeń kulturalnych. Również jednego z najważniejszych plakatów społecznych w dziejach polskiego afiszu, tego z cytatem z „Hamleta: To be or not to be”, w którym za „or” pojawia się cień słowa „war”. Wasilewski i jego prace znalazły uznanie i były nagradzane na licznych konkursach i biennalach krajowych i międzynarodowych. Urodził się w Warszawie w 1943 roku. Uczeń Henryka Tomaszewskiego, którego dzieła jest kontynuatorem. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w 1966 roku. Od 1971 roku pracuje na Grafice w ASP w Warszawie. Profesor tytularny.
Aukcja
favorite Aukcja charytatywna
gavel
Data
19 maja 2018 CEST/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
70 EUR
Cena sprzedaży
221 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
187 EUR
Przebicie
315%
Wyświetleń: 103 | Ulubione: 1
Aukcja

Rempex

Aukcja charytatywna
Data
19 maja 2018 CEST/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
  100 000
  > 2 000
  200 000
  > 5 000
  500 000
  > 10 000
 
Regulamin

REGULAMIN AUKCJI

I


1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez Towarzystwo Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych.

2. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu.

3. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji.

4. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 18%.


II


1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły zwrotne vadium w wysokości 100 zł.

2. Osoby zainteresowane licytacją, które nie mogą przybyć na aukcję, mają możliwość wpłaty vadium i złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną).

3. Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Domu Aukcyjnym.

4. W dniu aukcji zlecenia z podanym limitem ceny oraz na telefoniczny udział w licytacji przyjmowane są do godz. 14.00. Po godz. 14.00 oraz w trakcie aukcji można licytować za pośrednictwem www.artinfo.pl (0-693 108 148)

5. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za techniczne problemy, brak możliwości połączenia telefonicznego się z klientem podczas aukcji.


III


1. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę - aukcjonera.

2. Licytacja rozpoczyna się od ceny wywoławczej podanej w katalogu.

3. O postąpieniu w licytacji decyduje aukcjoner. Zwyczajowo wynosi ono ok. 10 %.


4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą ceną, oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży jest zawarta. Zakończenie licytacji następuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnąć spór lub ponownie przeprowadzić licytację.


IV


1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 10 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Vadium stanowi zadatek lub jego część.

2. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty.


V


1. Dom Aukcyjny daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis okazał się niezgodny ze stanem rzeczywistym, nabywca może w ciągu 14 dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego, na żądanie Domu Aukcyjnego, musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami.

2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów.

3. Brak informacji w katalogu o stanie zachowania obiektu nie oznacza, że nie został on poddany konserwacji.

4. Oświadczenia ogłaszane przed aukcją przez aukcjonera uzupełniają lub korygują opisy katalogowe.


VI


1. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu.Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów starszych niż 55 lat oraz o wartościach przekraczających limity określone w ustawie O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.

O aukcji

Organizator:

Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie

 Autor not biograficzno-artystycznych:
prof. Artur Winiarski Wydział Malarstwa ASP w Warszawie

FAQ
O sprzedawcy
Rempex
Kontakt
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
room
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
phone
+48 607 722 744
Godziny otwarcia
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także
keyboard_arrow_up