Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
10

SŁAWEK ZBIOK CZAJKOWSKI, "Choosing a path" 2018 r.

add Twoja notatka 
Opis pozycji

Olej na płótnie

40 x 30 cm.

Sygn. ZBIOK

Wymiary: 40 x 30
Aukcja
Aukcja malarstwa Sławka Zbioka Czajkowskiego
gavel
Data
03 sierpnia 2020 CEST/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
673 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Pozycja nie jest już dostępna
Wyświetleń: 17 | Ulubione: 0
Aukcja

Galeria Nanazenit

Aukcja malarstwa Sławka Zbioka Czajkowskiego
Data
03 sierpnia 2020 CEST/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Oferta złożona na 5 minut przed końcem czasu wydłuży czas licytacji tej pozycji o kolejne 4 minuty

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
 
Regulamin
 1. Organizatorem aukcji jest galeria sztuki współczesnej NANAZENIT  z siedzibą w Warszawie przy ul. Zwycięzców 15.
 2. Licytującym jest wyłącznie osoba pełnoletnia, która zalogowała się na portalu Onebid i zaakceptowała niniejszy regulamin aukcji.
 3. Przedmiotem aukcji są obiekty zgłoszone do sprzedaży przez ich właścicieli lub twórców. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich wyłączną własność bądź mają oni wyłączne prawa do rozporządzania nimi, a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem sądowym lub skarbowym.
 4. Aukcja prowadzona jest w internecie, gdzie Kupujący składają oferty, określając maksymalną kwotę za daną pozycję.
 5. Wszystkie wystawione na sprzedaż obiekty posiadają określoną cenę wywoławczą i zawierają opisy zgodne ze stanem faktycznym.
 6. Organizator aukcji pobiera opłatę aukcyjną w wysokości 18% ceny wylicytowanej.
 7. Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów pod warunkiem zgłoszenia przynajmniej 2 godziny  przed rozpoczęciem licytacji. W imieniu tych osób, w czasie licytacji będzie licytował przedstawiciel organizatora.
 8. Postąpienie w licytacji:
  1. cena minimalna a 2000 pln - 100 pln
  2. 2000 pln a 5000 pln - 200 pln
  3. 5000 pln a 10000 pln - 500 pln
  4. powyżej 10000 pln - 1000 pln
 9. Złożonej oferty nie można wycofać, można jedynie obniżyć jej wysokość do poziomu aktualnej ceny danej pozycji.
 10. W przypadku złożenia oferty wyższej niż aktualna cena, system będzie automatycznie przebijał inne oferty i licytował w imieniu Kupującego do wysokości maksymalnej zdeklarowanej przez niego kwoty.
 11. Licytacja jest możliwa tylko do określonego dla danej pozycji czasu, po którym licytacja tej pozycji zostaje zamknięta.
 12. Złożenie oferty na 5 minut przed końcem czasu składania ofert wydłuża ten czas o kolejne 3 minuty.
 13. Każdy obiekt na aukcji ma cenę wywoławczą. Jest to zarazem cena minimalna, poniżej której galeria NANAZENIT nie może sprzedać obiektu.
 14. Wylicytowana najwyższa cena zostaje potwierdzona trzykrotnym uderzeniem aukcjonerskiego młotka lub zakończeniem czasu w przypadku aukcji online i jest równoznaczna z zawarciem umowy kupna-sprzedaży.
 15. W przypadku sporu aukcja może zostać powtórzona. 
 16. Nabywca zobowiązany jest do wykupu wylicytowanego obiektu w ciągu 10 dni od zakończenia aukcji.
 17. W razie nie wywiązania się z umowy przez kupującego galeria NANAZENIT może naliczyć opłatę magazynową w kwocie 100 zł netto za każdy dzień zwłoki.
 18. Do kwoty wylicytowanej galeria NANAZENIT dolicza opłatę aukcyjną w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyjną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Galeria wystawia faktury VAT marża. W szczególnych wypadkach galeria zobowiązana jest doliczyć także 5% z tytułu "droite de suite".
 19. Nabywca jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 7 dni od dnia aukcji. Wszystkie transakcje zawierane są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, galeria NANAZENIT może przyjąć wpłatę w: euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku Polskiego powiększonym o 3%.
 20. W razie opóźnienia Nabywcy w zapłacie w regulaminowym terminie, galeria NANAZENIT może odstąpić od umowy z Nabywcą.
 21. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na Nabywcę z chwilą zapłaty pełnej kwoty powiększonej o opłatę aukcyjną. Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu pełnej zapłaty.
 22. Galeria NANAZENIT nie oferuje usługi wysyłki zakupionych obiektów, jednak na życzenie Nabywcy może wysłać je na jego koszt. Galeria NANAZENIT nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia obiektu w czasie transportu.
 23. Galeria NANAZENIT nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów, a reklamacje będą rozpatrywane wg przepisów obowiązującego prawa.
 24. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
 25. Licytujący wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez galerię NANAZENIT podanych danych osobowych dla celów marketingowych i w celach koniecznych do udziału w aukcji. Galeria NANAZENIT gwarantuje poufność powierzonych danych teleadresowych i oświadcza, że nie przekaże tych danych jakimkolwiek innym podmiotom i użyje ich tylko w celu indywidualnego kontaktu z klientem.
O aukcji

Aukcja obrazów Sławka Zbioka Czajkowskiego z wystawy Pink, która miała miejsce w galerii Nanazenit.


O wystawie:


"Inspiracją dla mojej najnowszej wystawy jest domniemane działanie różowego koloru znanego jako Baker Miller Pink, Schauss Pink, Tank Pink lub po prostu P-618. W latach 70 XX wieku Aleksander Schauss prowadził badania nad zrozumieniem stanów psychologicznych ludzi na podstawie barw, z którymi utożsamiali się badani. W skrócie kolor, który do Ciebie najbardziej przemawia może dużo powiedzieć, w jakim jesteś stanie psychicznym. Schauss postanowił sprawdzić na 150 ochotnikach, czy można odwrócić sytuację i wpłynąć kolorem na stan mentalny człowieka. Ze wszystkich przebadanych odcieni to właśnie jasny róż wykazywał właściwości uspokajające, obniżające agresję oraz obniżające ciśnienie krwi i tętno.


Baker Pink jest tylko ciekawostką i nie posiada specjalnych właściwości ponad inne odcienie jasnego, cielistego, suczego różu czy rozbielonego karmazynu, lecz działanie uspokajające jest faktem. Obecnie stosuje się kolor różowy w instytucjach karnych m.in. w USA i Szwajcarii w celu obniżenia poziomu agresywnych zachowań wśród osadzonych. Zarówno cele, korytarze jak i ubrania w takich jednostkach są jasno różowe. Jednak częstym efektem psychologicznym przebywania w takim otoczeniu jest depresja, apatia a nawet próby samobójcze. Według psychologów przyczyną takich zachowań jest postrzeganie koloru różowego przez osadzonych jako barwy “niemęskiej”, “pedalskiej”, “babskiej”.


Dla mnie używanie różu jest narzędziem w autoterapii. W swoich obrazach otaczam różem zachowania, na które się nie godzę, otaczam różem przedmioty utożsamiane z przemocą fizyczną i symboliczną. Używam różu jako narzędzia do metaforycznej pacyfikacji różnej maści syfów, różowym traktuje szowinistów, seksistów, rasistów, przemocowców, faszystów i resztę szlamu, na który nie ma mojej zgody. Fascynuje mnie kontrast pomiędzy niepozorną siłą sedacji różem a irracjonalną obawą mężczyzn o bycie słabym."


Zbiok Czajkowski

FAQ
O sprzedawcy
Galeria Nanazenit
Kontakt
Galeria Nanazenit
room
ul. Zwycięzców 15
03-936 Warszawa
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także
keyboard_arrow_up