Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
12

Wojciech Pater (pseud. Fladrif), Dzikie Drzewa. Góry Bystrzyckie 2, 2018 r.

add Twoja notatka 
Opis pozycji
Wojciech Pater (pseud. Fladrif, ur. 1981 r.)
Dzikie Drzewa. Góry Bystrzyckie 2, 2018 r.
olej na płótnie, 60 x 80 cm
sygnowany p. d. róg

Wojciech Pater (pseudonim „Fladrif”), rocznik 1981, mieszka i maluje w Powiecie Kłodzkim w Sudetach. Malarstwo olejne uprawia na własną rękę od 1997 roku. Wykorzystuje również techniki rysunkowe oraz akwarele.
Po latach eksperymentów nad procesem twórczym i poszukiwań własnej drogi artystycznej, wypracował dwie główne metody wyrazu oscylujące z jednej strony wokół surrealizmu, a z drugiej wokół odkryć pejzażowych drugiej połowy XIX wieku.
Obrazy surrealistyczne powstają w wielu spontanicznych sesjach, często szeroko rozłożonych w czasie, powolną metodą laserunkową. Początkowa wizja zwykle ulega przeobrażeniu w trakcie preparacji w sposób spontaniczny, co jest ważnym elementem procesu twórczego.
Pejzaż natomiast zawieszony jest pomiędzy realizmem a postimpresjonizmem. Może być malowany alla prima lub laserunkowo, może pojawiać się impast i szpachla, w zależności od tematyki i nastroju. Punktem wyjścia jest kontemplacja i bezpośrednie doświadczanie piękna przyrody, najczęściej podczas pieszej wędrówki z plecakiem.
Mimo odmiennych założeń i źródeł, oba światy niekiedy przenikają się. Czasem realistyczny z założenia pejzaż staje się środowiskiem życia dla nowych form z pogranicza snu, czasem odwrotnie – ciąg skojarzeń barwnych i improwizacji strukturalnych pogłębia się w pejzaż i tam pozostaje.
„Malarstwo jest dla mnie podróżą wewnętrzną w stronę tego co ukryte oraz metodą obserwacji i przeżywania. Inspirują mnie krainy ziemi niczyjej z pogranicza jawy i snu, byty ulotne i światy równoległe, formy mikro i makro-kosmiczne, zjawiska codzienne, stwory natury, podziemia i światła oraz przede wszystkim las i wszelkie przejawy dzikiej przyrody. Proces malowania jest narzędziem do pogłębionej kontemplacji zjawisk i sposobem na uchwycenie wrażeń, przemian i energii płynących z ulotnych oddziaływań.”
Aukcja
18. Aukcja Sztuki Współczesnej
gavel
Data
17 lutego 2023 CET/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
938 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Pozycja nie jest już dostępna
Wyświetleń: 77 | Ulubione: 0
Aukcja

Jagiellońska 1

18. Aukcja Sztuki Współczesnej
Data
17 lutego 2023 CET/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  2 000
  > 200
  6 000
  > 500
  12 000
  > 1 000
  20 000
  > 2 000
 
Regulamin
O aukcji
FAQ
O sprzedawcy
Jagiellońska 1
Kontakt
Galeria Jagiellonska 1
room
ul. Jagiellońska 1
85-067 Bydgoszcz
phone
+48572902864
keyboard_arrow_up